Meble.com.pl - komfort na miarę

Huśtawka "Cave Swing" to wygoda i przyjemność w najlepszym wydaniu. Fot. Cane Line

Huśtawki, hamaki i leżanki idealne na majówkę

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 kwi 2014 12:04 (aktualizacja: 30 kwi 2014 08:28)

Ogrody, podobnie jak salon wewnątrz domu, mają swoją „królową”. To huśtawka bądź hamak – meble, obok których w ciepłe dni nie można przejść obojętnie.

Urządzając salon, wybieramy wygodną i ładną sofę, dlatego w momencie urządzania ogrodu dobrze rozejrzeć się za komfortową huśtawką. Wypoczywanie w ogrodzie to niezwykle przyjemny czas, a mebel, na którym można się rozsiąść i złapać trochę cienia będzie wspaniałym rozwiązaniem.

Wybór odpowiedniej huśtawki zależy przede wszystkim od wielkości ogrodu. Do wyboru są piękne i przestronne modele na rozłożystych stelażach. One jednak nie sprawdzą się w malutkim ogródku. W przypadku dużych powierzchni przed domem stosuje się kilkuosobowe huśtawki bądź designerskie modele o okrągłych kształtach. Te zaś wyposażone są często w zadaszenie, które stanowi doskonały element uzupełniający, szczególnie jeśli huśtawka będzie stała w mocno nasłonecznionym miejscu.

Do małych ogrodów zaleca się kupowanie jedno bądź dwuosobowych huśtawek. Dobrym rozwiązaniem będzie także hamak. Na rynku do wyboru są tradycyjne modele, które zawiesza się pomiędzy drzewami, zaś dla osób, które nie posiadają w ogrodzie drzew nadających się do zawieszenia hamaka są specjalne modele na stelażach.

Zarówno przy wyborze huśtawki i klasycznego, materiałowego hamaka warto zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Solidny i stabilny stelaż oraz mocowania znacznie wpłyną na komfort użytkowania takiego ogrodowego mebla.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA