Meble.com.pl - komfort na miarę

Piękny i ponadczasowy zestaw do jadalni Atlanta wykonano z litego drewna. Fot. Dekort

Jadalnia w kolorach jasnego drewna - zobacz propozycje producentów

  • Autor: bm
  • 04 sty 2018 14:04 (aktualizacja: 09 sty 2018 16:04)

Masz dylemat, jakie meble wybrać do jadalni lub kącika jadalnego? Rozwiązaniem może okazać się kolor jasnego drewna - uniwersalny, delikatny i neutralny. Jasne odcienie nieprędko nam się znudzą, łatwo też można zmienić wystrój takiego wnętrza, dobierając dodatki w różnych kolorach i w różnym stylu

Meble mieszkaniowe w jasnych odcieniach dębu, buka, brzozy czy olchy już od co najmniej kilku sezonów wiodą prym na polskim rynku. Zdecydowanie odsunęły na dalszy plan modne przez pewien czas wenge i kolory drewna egzotycznego. Polacy stawiają w swoich wnętrzach na ciepły, przytulny klimat i rodzime gatunki drewna.

Delikatna, jasna paleta kolorystyczna oznacza łatwość łączenia z innymi kolorami, np. ścian, tekstyliów, dodatków. Ponadto doskonale komponuje się z modnym nieustająco stylem skandynawskim. Tak urządzone wnętrze prezentuje się lekko i elegancko, a jednocześnie jest pełne ciepła. Stąd coraz większa popularność dekorów meblowych w kolorach jasnego dębu, buku, rodzimych drzew iglastych, brzozy czy olchy. Z powodzeniem odcień jasnego drewna łączy się z tendencją do wybierania dekorów z wyraźną strukturą, sękami i rzazami albo z efektem zużycia - im bardziej naturalny i zbliżony do litego drewna wygląd mebli - tym lepiej. Ale nie tylko dekory drewnopodobne cieszą się rosnącą popularnością. Polscy klienci coraz częściej szukają też produktów wykonanych z litego drewna lub w okleinie naturalnej. Tutaj też jednak uwagę zwracają odcienie dębu, które przekonują nas swoją ponadczasowością, klasycznym urokiem i uniwersalnością. Dobrze wyglądają w zasadzie w każdym pomieszczeniu i w połączeniu z wieloma różnymi kolorami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA