Szklana witryna wyeksponowana w salonie czy jadalni przyciągnie uwagę każdym detalem, dlatego tak istotny jest wygląd samych okuć, które będą przecież widoczne. Fot. Hettich

Szklana witryna wyeksponowana w salonie czy jadalni przyciągnie uwagę każdym detalem, dlatego tak istotny jest wygląd samych okuć, które będą przecież widoczne. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 17 kwi 2018 12:37 (aktualizacja: 18 kwi 2018 09:45)

Jak estetycznie zamontować szklane fronty meblowe?

Projektanci coraz częściej wykorzystują szkło w kolekcjach mebli. Za szklaną taflą nie da się ukryć zawiasów, dlatego muszą być one nie tylko funkcjonalne, ale i harmonijnie dopasowane do designu mebla.

Czytaj też: Szklane fronty - jak udekorować meble?

Szkło w wielkim stylu powróciło do aranżacji wnętrz. Najbardziej widoczne jest w meblach kuchennych, gdzie szklane witryny zastąpiły proste powierzchnie frontów zabudowy górnej czy drzwi szafek stojących, nawet tych wysokich. Ale nie tylko. Szkło znalazło się również w kolekcjach mebli przeznaczonych do urządzania jadalni, salonu, łazienki, a nawet sypialni. Swój renesans zawdzięcza przede wszystkim aspektom wizualnym - jest niezwykle dekoracyjne i nadaje bryłom mebli lekkości. 

W najnowszych kolekcjach mebli szkło nie jest już tylko dekoracyjnym dodatkiem, ale wypełnia całe powierzchnie frontów. To duże wyzwanie dla zawiasów, których nie da się przecież ukryć za szklaną powierzchnią.

W przypadku frontów w całości wykonanych ze szkła zawias będzie widoczny nie tylko po ich otwarciu, ale również z zewnątrz, dlatego musi wyróżniać się atrakcyjnym designem i być perfekcyjnie zamontowany, by spełnić swoją rolę - informuje Joanna Nowak z firmy Hettich Polska.

W przypadku szklanych frontów niezwykle istotne są nawet drobne detale, które mogą zaważyć na estetyce całego mebla. Dlatego trzeba pamiętać, że nie każdy zawias poradzi sobie z ciężarem dużej płaszczyzny wykonanej ze szkła i wymagany będzie wówczas montaż dodatkowego okucia, co oznacza wprowadzenie dodatkowego elementu, który zaburzy perfekcyjnie dopracowany design mebla.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce