W salonie drzwi przesuwne mogą zakrywać półki z dokumentami czy pamiątkami lub biblioteczki. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 14 sty 2018 18:38 (aktualizacja: 15 sty 2018 09:54)

Jak odmienić salon przy użyciu drzwi przesuwnych?

Drzwi przesuwne to niezwykle funkcjonalne rozwiązania. Sprawdzają się zarówno w przypadku małych, jak i dużych przestrzeni - w sypialniach, łazienkach, kuchniach czy biurach. Okazuje się, że z użyciem systemów przesuwnych można również przearanżować… salon.

Meble do kuchni - wybierz fronty bez uchwytów

Podstawowa zaleta systemów przesuwnych to oszczędność miejsca. Zastąpienie tradycyjnie otwieranych drzwi modelem przesuwanym to dodatkowe metry do wykorzystania – nie musimy już martwić się o to, że drzwi uchylne kolidować będą z meblami salonowymi, pozostawiać wolną przestrzeń potrzebną do otwarcia zwyczajowego skrzydła drzwi czy ustawiać meble tak, by zapewnić swobodną komunikację. W ten sposób całość wnętrza łatwiej jest zaaranżować – a wygospodarowana w ten sposób dodatkowa przestrzeń to kolejne pomysły i miejsce dla naszej wyobraźni. Równocześnie drzwi przesuwne zapewniają możliwość wykonania szerszych i większych przejść, co poprawia komfort użytkowania salonu, nie zaburzając jego proporcji.

Pięknie wykonane i ozdobione drzwi przesuwne same w sobie mogą być ozdobą pomieszczenia i oryginalnym akcentem we wnętrzu – zwłaszcza, że wykorzystanie systemów przesuwnych zapewnia dużą swobodę aranżacyjną. Szeroki wybór materiałów pozwoli dopasować drzwi do każdego wystroju – od skandynawskiego minimalizmu po potchworkowe boho. Drzwi przesuwne mogą stanowić kontrapunkt dla koloru i faktury ścian lub możemy je utrzymać w jednej stylistyce z drzwiami meblowymi, tworząc spójną i harmonijną koncepcję wnętrza. Ciekawą alternatywą jest także zastosowanie szklanych paneli dekoracyjnych łączonych z płytą meblową, nadających wnętrzom niepowtarzalny i indywidualny charakter.

W salonie drzwi przesuwne mogą być wielofunkcyjne – kiedy nie oddzielają go od reszty domu, zakrywają półki z dokumentami czy pamiątkami lub biblioteczki. Popularnym rozwiązaniem jest także montaż drzwi przesuwnych we wnękach ścian, które następnie można zaaranżować na użyteczne schowki.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce