Kolekcja Mondo to sofy i fotele o wygodnych rozmiarach. Fot. Gala Collezione

Kolekcja Mondo to sofy i fotele o wygodnych rozmiarach. Fot. Gala Collezione

  • Autor: mg
  • 04 paź 2017 10:36 (aktualizacja: 06 paź 2017 08:29)

Jak przygotować dom, gdy goście zostają na noc? Propozycje praktycznych mebli

Zorganizowanie komfortowego miejsca do spania to najtrudniejsze i jednocześnie najważniejsze zadanie, jakie stoi przed gospodarzem podejmującym gości. Nawet w domach jednorodzinnych nie zawsze znajduje się osobny pokój gościnny, a co dopiero w mieszkaniach. Istnieje kilka możliwości zapewnienia gościom wygodnego noclegu.

Meble z motywami roślinnymi - zobacz inspirujące meble

Jedną z nich jest posiadanie dmuchanego materaca na takie okazje. Można także dokonać tymczasowych zmian w rozlokowaniu domowników, np. zakwaterować rodzeństwo w jednym pokoju. Jeśli o wizytach gości myślimy jeszcze podczas urządzania mieszkania, dobrym pomysłem są łóżka z funkcją dodatkowego spania. To popularne rozwiązania szczególnie w łóżkach dziecięcych. Funkcja dodatkowego spania to praktyczne rozwiązanie, ponieważ na co dzień dodatkowy mebel nie zajmuje niepotrzebnie miejsca, nie zalega w szafie jak dmuchany materac, a przy tym jest wygodnym, normalnym łóżkiem.

Innym rozwiązaniem jest sofa wyposażona w funkcję spania. Producenci tych mebli prześcigają się we wprowadzaniu nowych mechanizmów i rozwiązań, które ułatwiają codzienne rozkładanie i składanie kanap. Tego typu meble są praktyczne i dekoracyjne. Za dnia służą do komfortowego wypoczynku, zaś nocą mogą przekształcić się w miejsce do spania. Sofy z funkcją spania należą obecnie do najpopularniejszych mebli wykorzystywanych do aranżacji salonu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce