Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Cando ma współczesną stylistykę, jednak dzięki połączeniu szlachetnego drewna z nowoczesnymi detalami sprawia, że wnętrze nabiera animuszu. Fot. Kler

Jak stworzyć elegancki salon? Wybierz te meble!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 22 sty 2015 08:43 (aktualizacja: 23 sty 2015 08:07)

O eleganckim salonie marzy niejeden z nas. Jednak jak go stworzyć, jakie detale dobrać i jakie ustawić w nim meble? Podpowiadamy...

Określenie elegancki salon trudno zdefiniować. Czy jest to prosta i schludna aranżacja czy może raczej dostojna i pełna przepychu? Można rzec, że salon z ciemnymi, brązowymi meblami to już klasyk, jeśli mowa o eleganckich aranżacjach. Takie meble w klasycznym wydaniu, a więc ozdobione pilastrami, mosiężnymi uchwytami i kryształowymi witrynami wybierają najczęściej rodziny z dziećmi, a więc osoby same mające więcej niż 30 lat. Wśród młodych ludzi większym powiedzeniem cieszy się styl nowoczesny, bardziej ascetyczny i prosty w wyrazie, jednak i jemu nie można odmówić elegancji.

Jeśli chcemy dodać wnętrzu wyjątkowego szyku warto pomyśleć o meblach z połyskiem lub posiadających podświetlone ciepłym światłem witryny. Świetnie sprawdzą się meble z drewna lub wykończone naturalnym fornirem, na których mocno widoczny jest rysunek słoi. Takie meble nie tylko wyglądają drogo, ale też bardzo solidnie. Elegancji dodadzą także kolekcje stylizowane na modę angielską - dużo bieli i bardzo wystawne wykończenie, jak również modę francuską - meble lekko postarzone z delikatnymi zdobieniami. 

Z dodatkami nie warto przesadzać, bowiem w eleganckim salonie obowiązuje stara zasada, "co za dużo to...". Świetnie sprawdzą się stojące lampy z szerokim abażurem, osadzonym na ceramicznym korpusie, jak również elegancko ozdobione poduszki ułożone na sofie czy też dywan z subtelnymi wzorami. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA