Dwie kanapy, ogromna stojąca lampa, stoliki kawowe o dużych powierzchniach... W dużym salonie można na wiele sobie pozwolić. Fot. Desiree

Dwie kanapy, ogromna stojąca lampa, stoliki kawowe o dużych powierzchniach... W dużym salonie można na wiele sobie pozwolić. Fot. Desiree

  • Autor: bm
  • 02 marz 2018 08:10 (aktualizacja: 02 marz 2018 11:24)

Jak umeblować duży salon - zobacz ciekawe inspiracje!

Kiedy dysponujemy wnętrzem o dużym metrażu, mamy wiele możliwości zaaranżowania wygodnego i atrakcyjnego wizualnie salonu. Możemy wybierać meble o dużych gabarytach, bez obawy, że przytłoczą wnętrze.

Rozbudowane, wielomodułowe narożniki, komfortowe fotele z funkcją relaksu, szezlongi i pufy - tego rodzaju meble dobrze wyglądają tylko w przestronnym wnętrzu. Mogą wtedy zaprezentować się w całej okazałości i nie muszą być dosunięte do ścian czy wciśnięte w narożniki. Dużą, otwartą przestrzeń możemy zabudować w niemal dowolny sposób, niekoniecznie zagracając ją dużą ilością mebli. Wręcz przeciwnie - warto wyeksponować to, co w takim wnętrzu jest najbardziej wartościowe - przestrzeń.

Duża przestrzeń stwarza też możliwość ciekawego ustawienia mebli - spokojnie możemy np. postawić na przeciwko siebie dwie duże sofy albo rozbudowany narożnik na środku salonu. Komfort relaksu zwiększą też rozstawione w kilku miejscach podręczne stoliki, stojące lampy, kominek czy regały na książki. Jeśli wolimy jednak mieć salon podzielony na strefy, dobrze sprawdzą się odpowiednie meble, dzielące pomieszczenie pod względem funkcji, ale nie zamykające całkowicie przestrzeni.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce