Blat to najmocniej eksploatowana powierzchnia w kuchni, a intensywnie użytkowany może się szybko zniszczyć. Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 22 sty 2018 12:11 (aktualizacja: 22 sty 2018 14:43)

Jak wykończyć wnętrze kuchni - propozycje atrakcyjnych materiałów

Różnorodność materiałów wykończeniowych do kuchni może przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście, aranżując to pomieszczenie, nie musimy już dokonywać wyboru pomiędzy estetyką a trwałością użytych materiałów. Blaty, ścianki przyblatowe oraz płyty laminowane pozwolą stworzyć kompleksową aranżację w każdym stylu.

Jak wyposażyć idealną kuchnię? Sprawdzone sposoby

Podstawowym elementem mebli kuchennych są płyty oraz blaty. To z nich tworzymy swoją wymarzoną zabudowę i to one decydują o jej trwałości. Odpowiednie płyty laminowane sprawdzą się przy budowie korpusów i frontów mebli, jak również dna szuflad oraz tyłów szafek. Bogata oferta struktur oraz dekorów pozwala na zaprojektowanie kuchni w każdym stylu, poczynając od minimalistycznego, poprzez nowoczesny, a na klasycznym i rustykalnym kończąc.

Blat to najmocniej eksploatowana powierzchnia w kuchni, a intensywnie użytkowany może się szybko zniszczyć. Wybrane blaty muszą być więc odporne na uszkodzenia mechaniczne, detergenty czy promienie UV.  Dlatego należy wybierać materiały solidne oraz trwałe. Ci, którzy dodatkowo cenią sobie czystość w kuchni, powinni zwrócić uwagę na blaty z powłoką antybakteryjną. Specjalna powłoka znajdująca się na ich powierzchni zapobiega rozmnażaniu się bakterii i przyczynia do większej czystości w kuchni. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dochodzi do bezpośredniego kontaktu z żywnością. 

Oprócz mebli, ważnym elementem kuchennej aranżacji są ścianki przyblatowe, które dostępne są w wielu pięknych, modnych dekorach i strukturach, które są kompatybilne z ofertą blatów kuchennych. Tym sposobem możemy wykończyć ścianę nad blatem takim samym wzorem, jaki widnieje na blacie. To modne rozwiązanie, które optycznie powiększy każdą kuchnię. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce