Kolekcja "Venom Mix" firmy Black Red White. Fot. Black Red White

Kolekcja "Venom Mix" firmy Black Red White. Fot. Black Red White

  • Autor: mg
  • 08 lis 2017 09:22 (aktualizacja: 12 lis 2017 20:40)

Jak zaaranżować domowe biuro - kilka praktycznych rad

Coraz częściej jesteśmy zmuszeni aranżować w przestrzeni mieszkalnej miejsca przeznaczone do pracy. Jak sprawić, żeby były one nie tylko funkcjonalne, ale też atrakcyjne wizualnie i harmonijnie dopasowane do stylistyki całego domu? Podajemy kilka sprawdzonych rad.

Czytaj też: Krzesła ze sklejki - design, który Cię zaskoczy

Domowe miejsce pracy powinno zostać oddzielone od części mieszkalnej. To ważna zasada. Niekoniecznie trzeba jednak przeznaczyć na nie oddzielne pomieszczenie. Czasami warto skorzystać z parawanów, ścianek działowych, a nawet odpowiednio ustawionych mebli.

Koniecznym warunkiem komfortu w domowym miejscu pracy jest stały dostęp naturalnego oświetlenia. Zapewni nam je okno, które powinno znaleźć się w pobliżu miejsca pracy. Oświetlenie sztuczne również nie może być kwestią przypadku. Wybierając światło lampy, nie może być ono zbyt chłodne, bo przy takim nasze oczy będą się męczyć. Najlepiej wybrać oświetlenie, które będzie zbliżone do naturalnego. 

Kolejną ważną kwestią jest organizacja miejsca pracy w taki sposób, abyśmy wszelkie potrzebne sprzęty i dokumenty mieli w zasięgu ręki. Tu sprawdzą się meble z funkcją przechowywania, poczynając od dyskretnych kontenerków, poprzez wyposażone w szuflady i schowki biurka, a kończąc na szafkach.

Ale i tak kluczowymi elementami domowego biura są biurko i fotel. Biurko powinno mieć przede wszystkim odpowiednią wysokość (najlepiej, żeby było wyposażone w regulację wysokości), a fotel dopasowywać się do naturalnych ruchów użytkownika, co korzystanie będzie wpływało na kondycję kręgosłupa nawet podczas wielogodzinnej pracy.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce