Organizer na przyprawy. Fot. Rejs

Organizer na przyprawy. Fot. Rejs

  • Autor: mg
  • 13 marz 2018 13:07 (aktualizacja: 14 marz 2018 11:29)

Jak zachować porządek w szufladzie kuchennej - 3 sprawdzone sposoby

Utrzymanie porządku w kuchennych szufladach nie jest proste. Istnieją jednak rozwiązania ułatwiające to zadanie. Maty antypoślizgowe, wewnętrzne organizery i odpowiednio wyprofilowane uchwyty sprawią, że w szufladach zawsze będzie panował odpowiedni ład.

Czytaj też: Na co zwrócić uwagę, kupując meble kuchenne?

Szuflady sprawdzają się w kuchni lepiej niż tradycyjne szafki z otwieranymi drzwiczkami. Umożliwiają łatwiejszy dostęp do przechowywanych produktów, a po ich otwarciu od razu widzimy całą zawartość – nawet głęboko ukrytą. Każdy z artykułów możemy też bez problemu wyjąć. I to bez konieczności przesuwania innych, niepotrzebnych w danej chwili przedmiotów.

Jednak uniknięcie bałaganu w szufladach wcale nie jest proste. Zwłaszcza gdy mowa o drobiazgach – sztućcach, pojemnikach na przyprawy, akcesoriach, których w każdej kuchni jest naprawdę wiele.

Jak zatem zaprowadzić porządek w szufladach kuchennych?

Praktyczne organizery

Organizery dedykowane szufladom kuchennym równie dobrze poradzą sobie z pojemnikami na przyprawy, jak i sztućcami czy akcesoriami, z których chętnie korzystamy każdego dnia. Dzięki nim już po otwarciu szuflady widzimy całą zawartość i możemy swobodnie z niej korzystać.

Maty na... poślizg

Szuflady sprawdzają się do przechowywania niewielkich przedmiotów. Niestety, przy każdym otwieraniu i zamykaniu przesuwają się one i burzą ustanowiony porządek. Prostym rozwiązaniem tego problemu są maty antypoślizgowe. Zabezpieczą dno szuflady przed zarysowaniem, ułatwią utrzymanie czystości (wystarczy je wyjąć i umyć), a do tego zwiększą komfort użytkowania. Wykonane z tworzywa wytłumią też dźwięk towarzyszący odstawianiu twardych produktów.

Sposób na talerze

Dzięki dużemu udźwigowi w szufladach trzymamy nie tylko niewielkie produkty, ale również ciężką zastawę stołową. Problem pojawia się jednak, gdy chcemy wyjąć jednocześnie kilka talerzy. Gdy są one ustawione w stosach, trudno pewnie je chwycić. Z drugiej strony wyjmowanie talerzy pojedynczo zajmuje wiele czasu. Warto pokusić się więc o specjalnie wyprofilowane, wykonane z drutu uchwyty. Z jednej strony zabezpieczają one talerze przed przesuwaniem się, z drugiej zaś – umożliwiają bezproblemowe wyjęcie całej zastawy.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce