Zamiast płytek ceramicznych, nad blatem można zamontować szkło. Fot. Rejs

Zamiast płytek ceramicznych, nad blatem można zamontować szkło. Fot. Rejs

  • Autor: mg
  • 15 kwi 2018 17:17 (aktualizacja: 16 kwi 2018 10:27)

Jak zamontować szkło nad blatem kuchennym - porada eksperta

Aranżację kuchni łatwo można odmienić, wcale przy tym nie decydując się na trudne, kosztowne i czasochłonne prace. Zamiast płytek ceramicznych, wystarczy nad blatem zamontować szkło. Transparentne lub kolorowe tafle są receptą na szybki remont. Jak to zrobić, podpowiada Damian Rybak, specjalista ds. technicznych firmy Rejs.

Montaż szkła na ścianie – wbrew pozorom – wcale nie jest trudny i skomplikowany. Wystarczy trochę doświadczenia, proste narzędzia i nieco siły do zamocowania formatek. Choć sposobów montażu jest wiele, szkło nad blatem najłatwiej jest po prostu przykleić.

Jak to zrobić? Po pierwsze, trzeba odpowiednio przygotować ścianę. Jeśli mamy pewność, że stary materiał – na przykład płytki – jest mocno przytwierdzony do ściany, skuwanie nie jest konieczne. Jeśli jednak nawet pojedyncze kafelki odpadają – lepiej dla bezpieczeństwa oderwać wszystkie, a szkło mocować do muru. Następnie należy dokładne oczyścić i odtłuścić powierzchnię. Jeśli jest taka potrzeba – należy ją również wyrównać. Następnie aplikujemy klej i przytwierdzamy taflę.

Co ważne, klejenie to jeden z najbezpieczniejszych sposobów montażu szkła. Nawet jeśli tafla pęknie – w całości zostanie na ścianie. Poza tym wypełnienie klejem przestrzeni między szkłem a ścianą uniemożliwia dostanie się tam kurzu i płynów, co wydatnie ułatwia utrzymanie tafli w czystości. A to w kuchni ma kolosalne znaczenie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce