Wkład do szuflad Wood in Set firmy GTV. Fot. GTV

Wkład do szuflad Wood in Set firmy GTV. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 30 paź 2017 09:11 (aktualizacja: 30 paź 2017 12:20)

Jak zapewnić porządek w kuchni? Pokazujemy kilka praktycznych rozwiązań

Wielu z nas uważa kuchnię za prawdziwe "serce domu". Tu przygotowujemy posiłki, odbywamy rodzinne narady, a nawet organizujemy spotkania dla przyjaciół... Nic dziwnego, że wokoło pojawiają się przeróżne akcesoria, produkty, przedmioty, nad którymi niekiedy trudno zapanować. W tej sytuacji przydatne bywają profesjonalne systemy stosowane w meblach kuchennych.

Szuflady potrafią przysporzyć nie lada kłopotu, zwłaszcza w kuchni, gdzie sztućce i akcesoria nie zawsze lądują w odpowiednim miejscu. Okazuje się jednak, że z łatwością możemy przeobrazić ich wnętrza w poręczną i praktyczną przestrzeń przechowywania – niekoniecznie będąc skazanym na nieciekawe wzorniczo, przezroczyste wkłady do szuflad.

Bukowe, lakierowane drewno wykorzystane w organizerach linii "Wood'in'Set" jest alternatywą dla dobrze znanych, plastikowych i metalowych pojemników – podkreśla Joanna Repko, starszy specjalista ds. marketingu w firmie GTV. Istotą tego zestawu jest możliwość dowolnej organizacji aranżowanej przestrzeni. Obok bazowej propozycji Customi, do dyspozycji mamy praktyczne organizery: blok na noże z 5 przegrodami, uchwyt na folię spożywczą, skos do przechowywania przypraw. 

W dobie popularności wszechobecnego minimalizmu wiele rzeczy znika z zasięgu wzroku, znajdując swoje miejsce za zamkniętymi drzwiczkami i dyskretnym frontami szuflad. Różnorodne akcesoria do przechowywania wkładamy więc do szuflad.

Optymalne wydzielenie poszczególnych stref przechowywania w szufladzie pozwala nie tylko na lepszą organizację, ale przede wszystkim zabezpiecza przed przemieszczaniem się szklanych elementów we wnętrzu szuflady, co zapobiegnie ich uszkodzeniu – podkreśla Joanna Repko, ekspert firmy GTV. Tutaj z pomocą przychodzą relingi i listwy poprzeczne, które pozwolą podzielić przestrzeń na odpowiednie sektory, co nie tylko pomoże w utrzymaniu doskonałego porządku, ale ograniczy przesuwanie się pojemników, chroniąc zawartość przed nieplanowanym rozsypaniem lub rozlaniem.

Kolejny problem kryje się w... kuchennych szafkach, bowiem garnki, patelnie, rondelki trzeba pomieścić najczęściej w jednej szafce.

Aby optymalnie wykorzystać dostępne miejsce w kuchennej zabudowie, warto zainwestować w funkcjonalne cornery, dające możliwość samodzielnego doboru rozstawu wysokości koszy. Wysuwane lub obrotowe elementy idealnie sprawdzą się w przypadku przechowywania garnków, patelni, pokrywek, chemii gospodarczej czy produktów spożywczych, a jeden prosty ruch pozwoli na pełen dostęp do zawartości szafki – rekomenduje Joanna Repko. Takie rozwiązanie sprawdzi się niezależnie od metrażu pomieszczenia i pozwoli na pełną kontrolę kuchennego chaosu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce