Zestaw Harmony. Fot. Libro

Zestaw Harmony. Fot. Libro

  • Autor: bm
  • 04 gru 2017 13:08 (aktualizacja: 07 gru 2017 09:31)

Jakie meble wypoczynkowe wybrać do małego wnętrza? Zobacz inspiracje!

Wybór mebli wypoczynkowych do niewielkiego salonu nie jest łatwy - musimy jednocześnie myśleć o gabarytach mebli i o ich funkcjonalności, nie zapominając przy tym o względach estetycznych. Dobrym wyborem może być sofa "dwójka" plus fotel albo niewielki narożnik z tzw. otomaną.

W mieszkaniu o niewielkim metrażu niełatwo urządzić kącik wypoczynkowy czy tzw. pokój dzienny. Nie zawsze zmieści się tam wygodny i duży narożnik, za to doskonałym rozwiązaniem może być zestaw wypoczynkowy składający się z małej, dwu- lub trzyosobowej sofy i fotela. Takie zestawienie nie zajmie zbyt wiele miejsca, poza tym jest "elastyczne", bo niewielki fotel i sofę łatwo przestawiać z miejsca na miejsce i zmieniać tym samym aranżację wnętrza. Jeśli dodatkowo kanapa wyposażona jest w funkcję okazjonalnego spania, staje się praktycznym i uniwersalnym meblem. Mała sofa może stać na wysokich i smukłych nóżkach bądź płozach - dodają one wizualnej lekkości i ułatwiają utrzymanie porządku. Może mieć zarówno szerokie, wygodne podłokietniki, jak i wąskie, delikatne boczki.

Równie dobrym wyborem do małego wnętrza może być niewielki narożnik, składający się z sofy i wydłużonego siedziska, tzw. otomany albo leżanki. Jeśli mamy do dyspozycji w miarę proporcjonalny "kąt" w pokoju dziennym, takie rozwiązanie zapewni wygodę dla całej rodziny.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce