Meble.com.pl - komfort na miarę

Całkowicie otwarta na strefę dzienną kuchnia prezentuje się świeżo i przejrzyście. A to za sprawą jasnej kolorystki oraz dużej ilości ciepłego światła. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Jasna kuchnia. Piękne realizacje z mieszkań Polaków

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 02 cze 2016 09:48 (aktualizacja: 02 cze 2016 11:35)

Kuchnia utrzymana w jasnych barwach jest pełna światła oraz wizualnej przestrzeni. Zobacz jak można ją urządzić.

Jasne wnętrza cieszą się dużą uwagą projektantów wnętrz. Nic dziwnego. Dzięki zastosowaniu przemyślanych rozwiązań oraz odpowiednich barw, nawet najmniejsze pomieszczenie zaprezentuje się ciekawie oraz klimatycznie.

Meble utrzymane w jasnych barwach - i te w całkowicie „czystej” bieli, jak też przełamanej delikatną nutą beżu, szarości czy kości słoniowej posiadają wiele zalet. Biała kuchnia z dużymi gładkimi powierzchniami, zachowująca geometryczny porządek jest niezwykle elegancka. Nigdy się też nie znudzi, gdyż w każdej chwili można łatwo odświeżyć jej wygląd, zmieniając na przykład kolor ścian lub dodatków. Neutralne barwy dają też dużo możliwości aranżacji całego wnętrza kuchennego. Od umiarkowanego minimalizmu, poprzez industrializm, styl loftów, aż po kuchnie  z neobarokowymi akcentami, tj. gzymsy, sztukaterie, żyrandole i lustra.

Jasna kuchnia jest dużym wyzwaniem, jeśli chodzi o utrzymanie czystości, jednak jest też elegancka i ponadczasowa. Jasna kolorystyka mebli to także doskonała baza do zabawy z kolorem blatu. Ciekawie prezentują się np. blaty w ciemnej formie. Jest to również dość praktyczne podejście do miejsc, które w kuchni często ulegają zabrudzeniom. Mowa tu o okolicach kuchenek, czy zlewozmywaków. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA