Na rynku dostępna jest szeroka oferta blatów kuchennych inspirowanych wzorami kamienia. Na zdjęciu: dekor Granit Czerwony firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

Na rynku dostępna jest szeroka oferta blatów kuchennych inspirowanych wzorami kamienia. Na zdjęciu: dekor Granit Czerwony firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 15 maj 2018 15:18 (aktualizacja: 16 maj 2018 13:28)

Kamień na blacie kuchennym - nie tylko naturalne materiały

Blaty kuchenne wykonane z naturalnych kamieni od lat cieszą się niezmienną popularnością. Kamień przywodzi na myśl szlachetność i elegancję. Niestety, jest drogi. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z tego typu stylistyki. Równie dobrze można przecież sięgnąć po blaty zdobione dekorami o wzorze kamienia.

Czytaj też: Blaty laminowane - materiały do nowoczesnej kuchni

Podczas tegorocznych targów Salone del Mobile w Mediolanie można było podziwiać kamień naturalny na wielu stoiskach producentów mebli i elementów dekoracji wnętrz. Marmury, piaskowce, granity w najróżniejszych odcieniach prezentowane były na blatach stołów i stolików, frontach mebli skrzyniowych, a także jako okładziny ścian. Kamień zdominował również kuchnie, prezentując się w jej aranżacjach nie tylko w klasycznej odsłonie - na blatach, ale również na frontach szafek i w najdrobniejszych akcesoriach. Widoczny był nie tylko w typowym biało-szarym wydaniu. Wypolerowany, z wyrazistym użyłowaniem przybierał odcienie od zielonego, przez żółtawy i brązowy, aż po czarny.

Najczęściej wybieranym rodzajem kamienia w aranżacji wnętrz jest marmur. Nic dziwnego, od wieków kojarzy się z elegancją i bogactwem. Na rynku dostępne są materiały doskonale imitujące ten klasyczny materiał z plątaniną charakterystycznych dla jego powierzchni żyłek.

Blaty z dekorami kamiennymi kojarzą się najczęściej z klasycznymi kuchniami, jednak doskonale odnajdują się również w aranżacjach industrialnych lub loftowych. Tu polecane są wzory mniej oczywiste, zbliżone do odcieni betonu, które tworzą wrażenie chropowatości charakterystycznej dla naturalnego kamienia. Idealnie pasować będą one do industrialnej surowości tego typu wnętrz.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce