Meble.com.pl - komfort na miarę

Jadalnia "Szmaragd" marki Mebin. Fot. Mebin

Klasyczna jadalnia zawsze na topie

  • Autor: ap
  • 13 maj 2014 08:55 (aktualizacja: 15 maj 2014 09:23)

Dziś przygotowaliśmy kilka naprawdę wyjątkowych propozycji dla miłośników form tradycyjnych. Prezentujemy meble, które konsekwentnie opierają się różnym trendom i niezmiennie zachwycają elegancją.

Meble klasyczne - cóż to właściwie oznacza? Najprościej mówiąc to nic innego, jak ponadczasowa elegancja oraz tradycyjne, stonowane i pozbawione wszelkich znamion ekstrawagancji formy. Mogą to być np. masywne bryły, charakterystyczne aplikacje frontów, bogato zdobione profile, łagodne zaokrąglenia, a także frezowane nóżki.

Obserwując ofertę dostępną na rynku, nie da się nie zauważyć jednak, że inspiracje do tworzenia mebli o klasycznym wzornictwie mogą być różne. Warto zwrócić uwagę na propozycje nawiązujące do stylu art deco - meble o klasycznym, a zarazem niezwykle eleganckim wzornictwie. Te kolekcje wyróżniają subtelne zaokrąglenia, charakterystyczne nóżki, a także przeszklenia i barwione uchwyty, np. na postarzane złoto.

Inne ciekawe kolekcje reprezentują wzornictwo inspirowane ponadczasowym stylem mebli włoskich, charakterystycznych dla dawnych rezydencji i pałaców Europy. Te kolekcje wyróżnia lekkość formy oraz finezja wykończenia frontów, np. oryginalne gięte drzwiczki, czy też frezowane pilastry. 

W parze z ponadczasowym wyglądem mebli utrzymanych w tym klimacie musi iść odporność na… upływ czasu. Klasyka i stylowość nie lubią sztuczności plastiku i laminatów ani chłodu stali, kochają za to lite drewno, forniry, rżnięte szkło i subtelne zdobienia. Nie znaczy to oczywiście, że do produkcji mebli klasycznych nie wykorzystuje się np. płyt drewnopochodnych. Dobrze wykonany mebel z mdf-u może wyglądać równie elegancko jak ten z litego drewna, a jego zaletą będzie z pewnością atrakcyjna cena.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA