Meble.com.pl - komfort na miarę

Meblościanka "Corano" firmy Bydgoskie Meble. Fot. Bydgoskie Meble.

Klasyczne i nowoczesne meble RTV w bieli

  • Autor: uk
  • 27 lut 2014 08:06

Obecnie panuje moda na biel, która ujawnia się również w meblach RTV bez względu na to, czy prezentują stylistykę minimalistyczną, czy klasyczną. Innymi słowy, biel łączy style!

Systemy modułowe przeznaczone m.in. na sprzęt RTV często prezentowane są w kolorze białym. Niekiedy biel łączy się z innym kolorem - z czernią bądź dekorami drewnopodobnymi. Jedno jest pewne - jasne tonacje wprowadzają do wnętrza harmonię i równowagę estetyczną. 

W stronę klasyki

Ciekawym zestawem jest "Sophia" firmy Selva charakteryzująca się lekkością formy "ubranej" w biel. Meble te nawiązują delikatnie do klasyki poprzez ozdobny element - skromny, lecz wyróżniający się gzyms. Uwagę przyciagają też dekoracyjne okucia wykończone matowym chromem. Elementy lite wykonane są z drewna lipowego. Korpusy szuflad to okleina brzozowa. Sugerowana cena detaliczna: szafka TV - od ok. 6.400 zł, witrynka lewa - od ok. 5.400 zł, półka - od ok. 1.300 zł, witryna - od ok. 9.800 zł (w zależności od wykończenia). 

Lekkie nawiązanie do klasyki prezentuje również zestaw "Pineta" firmy Telmex, lecz należący do innej półki cenowej. To meble wykonane z drewna sosnowego, dostępne w ciekawym zestawieniu kolorystycznym - biel łączona z koniakiem. Wyróżnikiem mebla jest charakterystyczne frezowanie. Cena za ten zestaw sięga 1.569 zł. 

Komoda "Secesja SC8" Kieleckiej Fabryki Mebli charakteryzuje się "historyczną" formą oraz ręcznie zaprojektowanym uchwyt metalowym. Uwagę zwraca też podświetlany LED-owo blat i odlewane aluminiowe nogi w kolorze uchwytu. Komoda jest dostępna w kolorze białym i cappuccino. Mebel kosztuje 1.699 zł.

Nowoczena forma

Odmienną stylistykę przedstawia system "Corano" firmy Bydgoskie Meble. Wyróżnikiem tej kolekcji jest nowoczesna, geometryczna forma oraz możliwość montażu oświetlenia na szklanych półkach.

W "przyjaznej" półce cenowej można znaleźć zestaw "Happy" firmy Black Red White w wybarwieniu - biały wysoki połysk/dąb sonoma. Podświetlane, przeszklone szafki podkreślają nowoczesny wygląd mebli. 9 elementów pozwala kompleksowo wyposażyć przestrzeń pokoju dziennego. Zesta. w "Happy" kosztuje  2.199 zł.

Ciekawe jest tez połączenie bieli i czarnego szkła, jak ma to miejsce w przypadku mebli "Astor" firmy Szynaka Meble. Kolekcja zaprojektowana została w dwóch odmiennych kolorach. To propozycja dla tych, którzy preferują przejrzystość formy. Natomast orzech rdzeniowy i czarne szkło przeznaczone są  dla zwolenników stonowanej atmosfery. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA