Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Fado. Fot. Seart

Klasyczne wnętrze. Piękne meble w stylu rustykalnym

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 22 kwi 2015 13:46 (aktualizacja: 23 kwi 2015 07:52)

Trochę wiejskie, trochę sielskie, ale z pewnością także eleganckie. Takie są własnie wnętrza w rustykalnym stylu. Jakie meble do nich pasują najlepiej?

Rustykalne meble są ukłonem w stronę natury. Drewno, drewno i jeszcze raz drewno. Tylko to się liczy. Może być surowe, spękane, wybielone, naturalne, malowane na kolor lub lakierowane. Jednak drewno musi być. Rustykalne wnętrza nie zniosą plastiku czy metalu. Tu liczy się to, co naturalne. Dzięki temu we wnętrzach rustykalnych możemy poczuć się jak na wsi, z dala od zgiełku i problemów. 

Urządzając rustykalne wnętrze nie może w nim zabraknąć stołu z grubego drewna, jak również ławy lub dużych, drewnianych krzeseł, rodem z górskiej leśniczówki. Na stole zaś powinna leżeć koronkowa serweta i koniecznie świeże polne kwiaty w wazonie. Rustykalne wnętrza lubią także komody, które mają dużą ilość szuflad i zdobne mosiężne lub ceramiczne uchwyty czy gałki. Doskonałym uzupełnieniem rustykalnego wnętrza będzie także drewniana skrzynia. Może to być mebel do salonu, ale sprawdzi się także w pokoju dziecka, np. na zabawki. Zastosowanie znajdzie także w sypialni. Ustawiona w dolnym szczycie łóżka, może z powodzeniem posłużyć jako miejsce do przechowywania pościeli. 

W rustykalnym wnętrzu nie może zabraknąć również wiklinowych mebli. Najlepszym rozwiązaniem będzie bujany fotel z plecionym siedziskiem. Jeśli zarzucimy na niego wełniany koc lub naturalną owczą skórkę, zyskamy wspaniały obraz sielankowej, rustykalnej aranżacji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA