Meble.com.pl - komfort na miarę

Model fotela "Greta" w naturalnych barwach. Fot. Sits

Klasyka we wnętrzu. Fotel w stylu Art Deco

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 lut 2014 20:43 (aktualizacja: 06 marz 2014 10:09)

Duży, elegancki fotel to doskonały element wyposażenia salonu. Przy wyborze takiego mebla warto jednak kierować się przede wszystkim wygodą. Nawet najładniejszy w wyglądzie model nie sprawdzi się, jeśli będzie niewygodny. Tym bardziej, że fotele są uważane za meble, które najbardziej sprzyjają relaksowi. Co więc wybrać, aby fotel był nie tylko wygodnym meblem, ale jednocześnie ozdobą domu?

Najlepiej wybrać taki fotel, w który z przyjemnością się zatopimy z ciekawą książką czy gorącą herbatą. Taki, w którym przybranie nawet najbardziej wymyślnej pozycji będzie możliwe, a dłuższe siedzenie nie sprawi bólu pleców. Dla każdego, kto pragnie wnętrzu własnego domu dodać  elegancji rodem z ludwikowskiej rezydencji i jednocześnie sprawić sobie maksimum komfortu, sprawdzi się fotel utrzymany właśnie w stylu francuskiego baroku.

W ofercie firmy Kare Design znajduje się model fotela „Villa”, którego odważny, fioletowy kolor ożywi wnętrza w stylu Art Deco. Fotele stylizowane na stare czasy mają mnóstwo zalet. Jedną z nich jest niewątpliwie panująca wówczas moda na wysokie zagłówki i fotele z tzw. „uszami”. Dzięki takim kształtom są one niezwykle wygodne. Głowa jest dobrze podparta, a samo siedzenie jest niczym nieskrępowane.

Model „Greta”, który znajduje się w ofercie marki Sits jest idealny dla tych użytkowników, którzy lubią sobie uciąć drzemkę w ulubionym fotelu.  „Podczas poszukiwań idealnego mebla ważne jest, by zwracać uwagę na materiał wypełniający siedziska oraz wyprofilowanie podłokietników. Sofy i fotele, których poduchy wypełnione są wysokoplastyczną pianką, a podłokietniki i poduszki oparciowe ułożone zostały pod odpowiednim kątem, umożliwią uzyskanie wyższego poziomu komfortu” - mówi Marta Niewiadomska-Guentzel z firmy Sits, producenta mebli tapicerowanych.

Dobierając odpowiedni materiał, nawet stary i sfatygowany fotel można zamienić w elegancki mebel wprost z królewskiej rezydencji. Firma Decodore, która importuje tkaniny przedstawicieli światowych marek oferuje szeroki wybór modeli utrzymanych w klasycznym, barokowym stylu. W ofercie firmy znajdują się m.in. kolekcje marki Zoffany, która produkuje światowej sławy tkaniny. Wyrafinowane i piękne projekty tej marki komponują się doskonale zarówno we współczesnych jak i klasycznych wnętrzach.  

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA