Greenery, soczysta zieleń kolor roku 2017 według Pantone. Fot. Koket

Greenery, soczysta zieleń kolor roku 2017 według Pantone. Fot. Koket

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 11 sty 2017 13:03 (aktualizacja: 11 sty 2017 13:04)

Kolor roku 2017 został wybrany. Tak pięknie prezentuje się na meblach

Specjaliści Pantone wybrali kolor roku 2017. Greenery, czyli soczysta zieleń symbolizuje nowy początek i nadzieję na lepsze. Tak pięknie prezentuje się na meblach.

Kolor roku przez Instytut Pantone'a ogłaszany jest od 1999 roku i jest bardzo ważny dla producentów farb, świata mody, wyposażenia wnętrz, a także dla całej branży meblowej. Dlatego ten kolor będziemy w nadchodzącym roku spotykać najczęściej.

Zieleń, zwłaszcza ta w odcieniach zaczerpniętych wprost z natury, łagodzi stres i działa odprężająco. Idealnie sprawdzi się więc w przestrzeniach mieszkalnych, pozytywnie wpłynie na koncentrację i wypoczynek. Soczysta zieleń działa uspokajająco, wprowadza harmonię, koi zmysły i pozwala lepiej zorganizować czas, który spędzamy w domu.

Nie możemy jej jednak nadużywać, ponieważ w nadmiarze może męczyć i przytłaczać wnętrze. Doskonale sprawdzi się więc w postaci wyrazistych akcentów, przełamujących monotonię wnętrza akcentów, np. w postaci stolika kawowego, szafki, fotela czy mebli tapicerowanych. Zieleń idealnie skomponuje się także z jasnym wykończeniem ścian. W towarzystwie bieli, szarości, grafitu czy beżów zaprezentuje się energetycznie oraz bardzo ożywczo.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce