Meble.com.pl - komfort na miarę

Niebieski kolor to barwa odpowiednia zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Zastosowana na przemian z kolorem białym stworzy modną, skandynawską aranżację. Fot. Zalf

Kolorowy pokój dziecka. 10 świetnych zestawów mebli

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 kwi 2015 10:10 (aktualizacja: 21 kwi 2015 08:04)

Pokój małego dziecka powinien być skąpany w kolorach. Najlepiej wprowadzić je do pomieszczenia pod postacią barwnych i funkcjonalnych mebli. Zobaczcie 10 absolutnie świetnych zestawów mebli.

Pokój dziecka choćbyśmy urządzili cały na biało, i tak będzie kolorowy. Z powodu dodatków, zabawek, dziecięcych rysunków. Dzieci uwielbiają otaczać się kolorami, dlatego nie warto im tej przyjemności odbierać. W pokoju malucha warto postawić na meble w soczystych, zdecydowanych kolorach, które uczynią pokój królestwem barw i radosnego nastroju. 

Jeśli zastosujemy żółcienie, pomarańcze lub zielenie, pokój nabierze pozytywnego klimatu i będzie pobudzał dziecko do działania. Słoneczna zieleń, przypominająca wiosenne naturalne kolory jest doskonałą barwą do pomieszczenia, w którym będziemy chcieli się skupić. Dobrze jest zastosować ją w okolicy biurka lub wybrać mebel właśnie w tym kolorze. 

Do odpoczywania idealnie nadają się fiolety i błękity. Mają moc uspokajania, więc doskonale sprawdzą się jako kolor łóżka, pościeli lub ścian okalających przestrzeń do spania. Uważać natomiast lepiej z kolorem czerwonym. Zbyt krzykliwy odcień i w zbyt dużej ilości może powodować rozdrażnienie u dzieci. Zastosowany jako kolor pojedynczego mebla, ciekawie urozmaici wystrój pokoju, jednak nie powinien być stosowany w nadmiarze. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA