Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik "Plat" marki Arketipo. Oferta: Inter Style Home. Fot. Arketipo.

Komfort siedzenia, filiżanka kawy pod ręką. Sofy i narożniki z półkami

  • Autor: uk
  • 20 maj 2014 11:48 (aktualizacja: 21 maj 2014 07:55)

Meble tapicerowane, wyposażone w półki, mini-regaliki i wszelkie stoliczki umożliwiają wypoczynek nie tylko "bierny", ale też "czynny" - z filiżanką dobrej herbaty bądź z interesującą lekturą na długie godziny. A wszystko to zawsze pod ręką...

Tego rodzaju rozwiązania w sofach czy w narożnikach sprawiają, że mebel nabiera więcej znaczeń funkcjonalnych. A co więcej, jego forma, najczęściej geometryczna, zostaje urozmaicona dodatkowymi elementami. 

Dodatki te - półeczki, blaty, nakładki", skrzynki na trunki, mogą stanowić "jawną", integralną część mebla, lub też pojawiają się "znienacka", na przykład po przesunięciu bądź podniesieniu szerokiego podłokietnika, po rozsunięciu dwóch elementów tapicerowanych. Wówczas pośrodku ukazuje się np. drewniana półeczka, pełniąca również funkcję stolika okolicznościowego. 

Niekiedy boki sofy czy narożnika od strony zewnętrznej prezentują wręcz dwupoziomowy mini-regalik! Tak wbudowany element stanowi razem z podłokietnikiem całość. 

Ciekawym pomysłem pod względem funcjonalności i wyglądu są minimalistyczne narożniki o rozbudowanej tylnej części, w której znajdują się półki, niskie regały "opływające" formę mebla. W tym przypadku całość przypomina "samowystarczalną" wyspę...

Model "Plat" włoskiej firmy Arketipo właśnie jest tego wzorem. Narożnik charakteryzuje się "schodkową" budową, co stwarza wiele możliwości dla dodatkowych mebli.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA