Meble.com.pl - komfort na miarę

Komoda firmy Tom Mebel. Przeszklone szuflady z przydymionym szkłem ukazują delikatnie swoją zawartość. Fot. Car Moebel

Komoda - mebel z niezliczoną ilością zalet

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 kwi 2014 09:29 (aktualizacja: 07 kwi 2014 07:05)

Mebel stateczny i budzący zaufanie. Pozwala z łatwością ogarnąć wszelkie przedmioty w domu i dodatkowo schować te, które chcemy zachować w ukryciu. Takie funkcje ma właśnie... komoda.

Pierwsza znana komoda pojawiła się ponoć na salonach Ludwika XIV. Była niezwykle zdobna i mało pakowna, bowiem posiadała wyłącznie dwie szuflady. Mimo tego szybko stała się ulubienicą monarchy i tak rozpoczęła się jej światowa kariera. Dzisiaj w mało którym domu komody nie ma i nic w tym dziwnego, przecież jest to mebel praktyczny i ładny jednocześnie. We Francji określa się słowo komoda jako „wygodna” i jest to rzeczywiście najtrafniejsze określenie z możliwych.

Klasyczna czy nowoczesna?

Dzisiaj komoda nie oznacza już wyłącznie masywnego w formie mebla z szufladami. Może być meblem sypialnianym czyli tzw. bieliźniarką. Najczęściej ma wówczas szuflady połączone z półkami, które kryją się za lekko przezroczystymi drzwiczkami (wypełnionymi szkłem, mosiężną kratką czy plecionką). Przykładem przeszklonej bieliźniarki jest model „Hemnes” z oferty IKEA.

Komoda doskonale prezentuje się także w salonie wśród mebli RTV. Może być elegancka i klasyczna, wykonana z litego drewna lub odnosząca się do dawnych czasów. Do salonu doskonała będzie komoda „Laviano” z oferty marki Bydgoskie Meble – delikatnie zdobiona i pasująca do eleganckich wnętrz. Komoda to mebel na tyle uniwersalny, że doskonale sprawdza się nawet w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Dobrze wówczas wygląda mając szklane fronty szuflad lub w różnych kolorach, lakierowanych na wysoki połysk. Doskonałym przykładem są lustrzane komody produkcji Kare Design lub model „Raflo” z błyszczącymi frontami z oferty firmy Black Red White.

Wśród zagranicznych producentów można znaleźć komody, które poza funkcjonalnością mają też zabawny wygląd. Powyginane nogi i obłe kształty łączą się z kontrastującą kolorystyką, a fronty zdobią nietypowe mozaiki czy malunki. Takie komody znajdziemy m.in. w ofercie firmy Creazioni.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA