Meble.com.pl - komfort na miarę

Komoda Honey. Jej niezwykłość polega na trójwymiarowym efekcie. Elementy drewniane, które zostały umieszczone na szklanej powierzchni do złudzenia przypominają plaster miodu. Fot. Kler

Komoda w salonie. Zobacz oryginalne modele

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 wrz 2014 12:41 (aktualizacja: 03 wrz 2014 20:54)

Dziś komoda nie pełni już wyłącznie roli mebla do przechowywania, lecz przede wszystkim mebel stanowiący ozdobę całego wnętrza. Wśród klasycznych komód są także modele obok których ciężko przejść obojętnie.

Nie każdy wie, ale komoda ma swoją historię. Początkowo mebel ten był wyłącznie skrzynią, którą stawiano na końcu łóżka i przechowywano w niej ubrania lub pościel. Z biegiem czasu dodano jej szuflady i zaczęto ustawiać nie tylko w sypialni, ale także w salonie.

Dzisiaj komoda ma prawo stać niemal w każdym pomieszczeniu, a jej pierwotny model przeszedł już chyba wszystkie możliwe metamorfozy. Na rynku dostępne są zarówno komody do przechowywania obuwia, które z powodzeniem ustawia się w przedpokoju, jak i komody, które miejsce swoje mają w kuchni, bowiem pomiędzy szufladami umiejscowione zostały specjalne półeczki na wino.

Obecnie komody najczęściej stawia się w sypialni i salonie. Nie tylko ze względu na ich praktyczność, ale także coraz piękniejszy wygląd. Komoda jako mebel daje bowiem duże pole do popisu w efektach wzorniczych. Duża powierzchnia frontów pozwala na zastosowanie ciekawych efektów wizualnych i wykorzystanie nawet najmniej spodziewanych materiałów wykończeniowych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA