Dwie komody w kolekcji do sypialni Lovio. Fot. Layman

  • Autor: bm
  • 26 sty 2018 11:49 (aktualizacja: 30 sty 2018 09:26)

Komoda w sypialni - praktyczny i efektowny element wnętrza

Pełni funkcję mebla do przechowywania, ale nie tylko. Uzupełniona lustrem może też zastąpić toaletkę, a wyposażona w lampkę zmieni się w szafkę nocną, jeśli tylko jej wymiary i kształt na to pozwalają. Komoda jest meblem nie do zastąpienia - warto pomyśleć o niej, wybierając meble do sypialni.

CZYTAJ TEŻ: Łóżka z wysokim zagłówkiem

Komoda zazwyczaj jest pojemna i uniwersalna - można ją ustawić niemal w każdym pomieszczeniu, ale w sypialni będzie szczególnie przydatna. Przechowamy w niej nie tylko ubrania, ale też mnóstwo innych podręcznych drobiazgów. W razie potrzeby może też pełnić funkcję toaletki i miejsca do przechowywania kosmetyków. Zazwyczaj składa się z kilku szuflad, ale może też być częściowo otwarta lub wyposażona we fronty otwierane w tradycyjny sposób. Jeśli wybierzemy komodę o ciekawej, nietypowej formie, w kolorze kontrastującym z pozostałymi elementami wyposażenia, będzie również  ozdobą i elementem nadającym klimat wnętrzu.

Komoda najczęściej stanowi element całej kolekcji do salonu, jadalni bądź sypialni, może też jednak z powodzeniem występować jako oddzielny mebel, pozornie nie dopasowany do reszty wyposażenia. Zwolennikom klasyki przypadną do gustu komody stylizowane o pięknych, wyrafinowanych kształtach, z giętymi lub prostymi elementami, posadowione na ładnie wyprofilowanych nóżkach. Amatorom nowoczesnych wnętrz spodobają się komody w formie prostych, kubicznych brył o gładkich frontach, z dyskretnie zaznaczonymi podziałami szuflad i drzwi, wyposażone w nowoczesne akcesoria, np. prowadnice szuflad, system cichego domykania, organizery do szuflad.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce