Meble.com.pl - komfort na miarę

Komoda firmy Tom Mebel. Przeszklone szuflady z przydymionym szkłem ukazują delikatnie swoją zawartość. Fot. Car Moebel

Komoda w sypialni. Zobacz 10 najładniejszych modeli

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 lut 2015 09:20 (aktualizacja: 24 lut 2015 07:57)

Komoda to mebel, który doskonale odnajdzie się w każdym pomieszczeniu w domu. Jednak najpraktyczniejsza jest wówczas, kiedy postawimy ją w sypialni. Zobaczcie 10 najciekawszych komód.

Komoda to mebel praktyczny, ponieważ dzięki dużej ilości pojemnych szuflad, pozwala przechować wiele rzeczy w jednym miejscu. Znajdzie zastosowanie dosłownie w każdym pomieszczeniu - zarówno w większej łazience, kuchni, a także w salonie. Jednak jej głównym przeznaczeniem są sypialnie, ponieważ od samego początku właśnie do nich komoda została przypisana.

Pierwsza znana komoda pojawiła się prawdopodobnie na salonach Ludwika XIV. Była niezwykle zdobna i mało pakowna, ponieważ posiadała wyłącznie dwie szuflady. Mimo tego szybko stała się ulubienicą monarchy i tak rozpoczęła się jej światowa kariera. Dzisiaj w mało którym domu komody nie ma i nic w tym dziwnego, przecież jest to mebel praktyczny i ładny jednocześnie. We Francji określa się słowo komoda jako „wygodna” i jest to rzeczywiście najtrafniejsze określenie z możliwych.

Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie prezentujemy najpiękniejsze, ale też najbardziej funkcjonalne komody.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA