Meble.com.pl - komfort na miarę

Łóżko "Princessa" firmy Stolwit. Fot. Stolwit.

Kontrast i klasyka w sypialni

  • Autor: Urszula Koronczewska
  • 09 lut 2014 23:27

Modne są sypialnie, w których wyróżnikiem są kontrasty kolorystyczne bądź różnorodne elementy dekoracyjne, przełamujące minimalizm. Nie brakuje też zwoleników sypialni klasycznych.

Powodzeniem cieszą się meble do sypialni o prostym, minimalistycznym wzornictwie, ale też bez przesadnego ascetyzmu. Często klienci wybierają np. modele o kontrastowych zestawieniach kolorystycznych, o wyraźnie zaznaczonej ramie wezgłowia. Niekiedy pojawiają się delikatne aplikacje frontów, ozdobne profile, rzeźbienia. Istotna jest równowaga - zazwyczaj wybierane są łóżka, które nie wyglądają pod względem wzorniczym zbyt „ubogo” lub zbyt ekstrawagancko. Producenci zauważają też, że w Polsce klient lubi mieć wpływ na dobór każdego detalu tak, aby sypialnia oddawała jego charakter i upodobania estetyczne. Liczy się też oczywiście funkcjonalność mebli przeznaczonych do sypialni.

Najważniejszym elementem sypialni jest niewątpliwie łóżko, którego integralną częścią często są szafki nocne. Łóżko wyposażone jest w dodatkowe elementy: półki, skrzynie, szuflady, pojemniki na pościel czy nastrojowe oświetlenie. Obecnie bardzo dużym powodzeniem cieszą się łóżka tapicerowane – mówi Rafał Trawiński z firmy Szynaka - Nieodłącznym elementem sypialni jest również komoda. Często przestrzeń w sypialniach jest bardzo ograniczona – wówczas komoda staje się nieodłączną, praktyczną częścią wnętrza. Coraz mniejszym zainteresowaniem cieszą się szafy, które wypierane są przez szeroki wybór mebli modułowych tworzących garderobę czy systemy szaf pod zabudowę.

W stronę klasyki

Sypialnie zawsze były ważnym elementem polskiego rynku meblowego. Polacy w obecnie, tak zresztą jak było w przeszłości, lubują się do dobrej klasyce – twierdzi Franciszek Bieniek, prezes firmy Jafra - Jednak widoczny jest też trend łączenia klasyki z nowoczesnością poprzez niekonwencjonalny dobór materiałów i wybarwień. Zatem często klienci zwracają się do nas z prośbą o użycie niestandardowych tkanin lub okuć, co nadaje ich sypialniom unikatowego charakteru. Od blisko dwóch lat obserwujemy wzrost sprzedaży sypialni kremowych i białych, m.in. postarzane, w stylistyce shabby chic. Najlepiej sprzedającą się sypialnią firmy Jafra jest klasyczny zestaw z kolekcji „Argo”, który klienci lubią „dopracowywać”, poprzez dobór wybarwienia.

Ciepłe odcienie brązu

Do stylizowanej sypialni należy również kolekcja „Rafael” firmy Klose, wykonana z drewna olchowego i czereśniowej okleiny wybarwionej na nasycone, ciepłe odcienie brązu. Dzięki ozdobnym detalom – delikatnym aplikacjom frontów, miękkim liniom zdobionych profili, meble charakteryzują się finezyjnością i klasą. Frezowane nóżki nadają bryłom lekkości, a metalowe wykończenia w kolorze starego złota podkreślają ich wyrafinowany smak. Łagodnie zaokrąglone krawędzie mebli z tej kolekcji to element ozdobny i jednocześnie cecha zwiększająca bezpieczeństwo użytkowników. Możliwość regulacji wysokości materaca zapewnia komfort wypoczynku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA