Meble.com.pl - komfort na miarę

Szuflady z pojemnikiem na śmieci marki Comitor. Fot. Comitor

Kosz w kuchni. Zobacz jak sprawnie segregować śmieci

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 maj 2015 19:59 (aktualizacja: 07 maj 2015 08:58)

Odpowiednie miejsce na kosz na śmieci, to wbrew pozorom poważna sprawa. Segregowanie odpadów jest dziś obowiązkiem, ale by robić to porządnie, trzeba się wyposażyć w przydatne sprzęty. Zobacz jakie...

Ponad 90% ludzi, kosz na śmieci przetrzymuje pod szafką zlewozmywakową. To miejsce praktyczne, ale otwieranie drzwiczek szafki - szczególnie jeśli mamy brudne dłonie - nie jest wygodne. Dlatego zamiast klasycznego kosza można wybrać sortownik montowany na drzwiczkach. Jest wygodniejszy w użyciu, ponieważ zapewnia łatwiejszy dostęp do kosza, jednak często ma tylko jedną komorę, co w przypadku sortowania odpadów się nie sprawdzi. Do szafki na zawiasach można także wybrać sortownik uchylny, który mocuje się do wewnętrznej części drzwiczek. Takie sortowniki mają w zestawie pokrywę montowaną w szafce, która może pełnić dodatkowo rolę półki na akcesoria. 

Alternatywą może być szafka zlewozmywakowa otwierana jak szuflada. Jest kilka wariantów takich sortowników. Pierwszym jest komplet pojemników wstawianych do istniejącej szuflady, z pokrywami lub bez. Możemy wybrać też kosz z mocowaniem do frontu. Jest to bardzo wygodna opcja, w pełni wykorzystująca potencjał szafki, ponieważ takie kosze oprócz miejsca na odpady posiadają też często pojemniki na detergenty i akcesoria do czyszczenia. Jest to bardzo wygodna opcja, podobnie jak kosze wstawiane do szuflady, ponieważ po otwarciu szafki mamy dostęp do całej jej zawartości. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA