System "Smarti" firmy Szynaka Meble. Prosta, ale jednocześnie bardzo ciekawa kolekcja, której doskonale połączono drewno z bielą. Kolekcja składa się z wielu elementów jak półki, witryny, komody, dzięki czemu można zaaranżować pokój we właściwy dla siebie sposób. Fot. Szynaka Meble

System "Smarti" firmy Szynaka Meble. Prosta, ale jednocześnie bardzo ciekawa kolekcja, której doskonale połączono drewno z bielą. Kolekcja składa się z wielu elementów jak półki, witryny, komody, dzięki czemu można zaaranżować pokój we właściwy dla siebie sposób. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: Urszula Koronczewska
  • 27 gru 2013 18:01

Kreatywne moduły

Swobodne łączenie brył, zmiana funkcji i zabawa to wyróżniki nowoczesnych mebli skrzyniowych. Ich modułowość i mobilność jest zgodna ze światowymi trendami w wyposażeniu wnętrz i odpowiada współczesnemu stylowi życia.

Podstawową zaletą modułowych mebli skrzyniowych jest ich funkcjonalność. Składają się z elementów, które w dowolny sposób można komponować. Pozwalają na maksymalne wykorzystanie nawet niewielkiego mieszkania, przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego charakteru wnętrza. Trzeba też zaznaczyć, że dzięki nim zagospodarowanie nietypowych pomieszczeń nie stanowi problemu.

Systemy modułowe obejmują zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu elementów, z których każdy można zakupić oddzielnie, a wybrane bryły można dowolnie komponować w zależności od potrzeb domowników i wielkości pomieszczenia. Bogaty wybór elementów daje możliwość tworzenia niezliczonej ilości kombinacji. Systemy modułowe składają się z mebli o różnorodnych funkcjach, począwszy od wieszaków i półek, poprzez komody, szafki, regały, witryny, biurka, po szafy, łóżka, krzesła czy stoły.

W naturalnej szacie

Meble modułowe oferuje również firma Calligaris. Na przykład kolekcja „Inbox” składa się z typowych modułów, dzięki którym można zaaranżować pokój dzienny. Meble te charakteryzują się ciekawym wykończeniem frontów – połączenie lakieru ze szkłem.

Oprócz drewnianych mebli modułowych popularne są także modele wykonane z okleiny naturalnej. „Cosmopolitan” z oferty Bydgoskich Mebli to nowoczesny program meblowy dający szerokie możliwości tworzenia indywidualnych aranżacji. W kolekcji dostępnych jest 21elementów, które można dowolnie łączyć i przestawiać tworząc proste lub rozbudowane aranżacje. Fronty i korpusy mebli pokryto naturalną okleiną dębową w kolorze wenge. 

Różnorodna kolorystyka mebli modułowych z oferty Black Red White daje duże możliwości w tworzeniu indywidualnych aranżacji. Korpusy w ciemnych kolorach zestawione z frontami o tym samym wybarwieniu to uniwersalne rozwiązanie, nadające wnętrzom eleganckiego i wyrafinowanego charakteru. Natomiast fronty o jasnych, ciepłych barwach najlepiej sprawdzają się w niewielkich pomieszczeniach.

 


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • anka-szklanka, 2016-08-29 10:04:24
    Uwielbiam meble modułowe <3 W artykule zabraklo przykładowych aranżacji, a szkoda.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce