Krzesło z serii Ministyle Grupy Nowy Styl. Fot. Grupa Nowy Styl

Krzesło z serii Ministyle Grupy Nowy Styl. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: mg
  • 22 sie 2017 13:53 (aktualizacja: 23 sie 2017 11:18)

Krzesła dla dzieci - meble, które troszczą się o zdrowie najmłodszych

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Dlatego w sklepach pojawia się coraz więcej mebli przygotowanych z myślą o najmłodszych uczniach. Modne motywy sprawią, że nauka i zabawa będą przyjemniejsze, a pokój atrakcyjnie urządzony. Ale nowoczesne fotele "dbają" też o zdrowie dzieci.

Jak stworzyć romantyczną aranżację?

Początek roku szkolnego jest doskonałym momentem, żeby odświeżyć aranżację pokoju dziecięcego. Nic dziwnego, że właśnie teraz w sklepach pojawiają się ciekawe propozycje mebli projektowanych specjalnie z myślą o potrzebach najmłodszych.

Grupa Nowy Styl, znana z produkcji foteli biurowych, przygotowała specjalną serię foteli dla dzieci. W ramach serii "Ministyle" znajdują się propozycje zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Ci pierwsi mogą skorzystać z foteli zdobionych motywami "Hot Wheels", zaś dla dziewczynek przygotowano modele zdobione motywem Barbie. Wszystkie one dostępne są w wielu żywych kolorach (7 wzorów tapicerek).

Krzesła "Ministyle" Grupy Nowy Styl to także inwestycja w zdrowie dziecka. Obrotowe krzesło z tapicerowanym siedziskiem i profilowanym tapicerowanym oparciem posiada regulację wysokości siedziska i oparcia, a także odległości oparcia od siedziska, co zapewnia dziecku zdrową postawę. Do krzeseł mogą być również zamontowane stałe podłokietniki.

W okresie, w którym kształtuje się postawa dziecka, bardzo ważne jest zapewnienie mu mebli spełniających podstawowe zasady ergonomii i wspierających zdrowy rozwój. Jednak wygodne
i funkcjonalne krzesło na nic się zda, jeśli odpowiednio go nie ustawimy. Dlatego należy dziecku pomóc dobrać właściwą wysokość krzesła, prawidłową wysokość oparcia oraz wyregulować oddalenie oparcia od siedziska tak, żeby stopy swobodnie opierały się na podłodze, a nogi w kolanach były zgięte pod kątem 90°. Taki kąt należy także zachować pomiędzy pośladkami i plecami. Jeżeli biurko jest za wysokie do takiej postawy, warto pomyśleć o dodatkowym podnóżku. Ustawienia krzesła trzeba zmieniać wraz ze wzrostem dziecka – należy je korygować przynajmniej raz na pół roku – zaznacza Krzysztof Godlewski z Grupy Nowy Styl.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce