Meble.com.pl - komfort na miarę

Krzesła sygnowane marką Thonet w stylu Art Deco, lata 30-te.XXw., okleina orzech, drewno brzoza Fot. Starych Mebli Czar

Krzesła z historią – meble dla koneserów

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 15 maj 2014 12:34 (aktualizacja: 28 maj 2014 07:57)

Finezyjnie urozmaicone kształty, klasyczny, przestrzenny design, szlachetne lite drewno – to tylko kilka przymiotów, którymi można opisać stylowe krzesła, które pamiętają zamierzchłe czasy.

To, na czym się siedzi, ma znaczenie. Rynek przepełniony jest różnego rodzaju krzesłami, a wśród nich odnaleźć można – perełki "z duszą". Krzesła z wygodnym, często wysokim oparciem, prostym lub wyprofilowanym, zdobionym wyjątkowymi rzeźbieniami i ozdobnymi ornamentami. Wygięte podłokietniki i ozdobne guziki, imitujące szlachetne kamienie, dopełniają ich pałacowy styl.

Wybierając krzesła do salonu czy jadalni, dobiera się je pod kątem wystroju, kolorów, stylu, materiału. Z krzesłami tego typu może być troszkę inaczej. Są to meble, które narzucają styl, w jakim powinno być urządzone całe mieszkanie, a przynajmniej konkretne pomieszczenie. Krzesła tego typu to ozdoba domu i wartość sama w sobie.

Stylowe krzesła to wygoda i unikalny design w jednym. Charakteryzują się wysoką trwałością, szlachetnością materiałów, niezawodnością wykonania i prezencją. Nic dziwnego, że takie krzesła zdobiły królewskie wnętrza. Materiały używane do produkcji tego typu krzeseł mówią same za siebie. Ręcznie rzeźbione elementy ram z najszlachetniejszych rodzajów drewna takich jak dąb, mahoń, buk, jesion. Wygodne, miękkie siedziska są tapicerowane szlachetnymi tkaninami, w różnych kolorach – błyszczących, matowych, lub pokrytych klasycznym wzorem. Może być to jedwab, kaszmir, a także prawdziwa skóra wysokiej jakości.

Coraz częściej "pałacowe" krzesła i meble odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach, będąc niezwykłym oryginalnym akcentem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA