Meble.com.pl - komfort na miarę

"Venezia" (Sits). Fot. Sits

Krzesło, czy może już fotel - jak nazwać te modele?

  • Autor: kh
  • 22 maj 2014 15:02 (aktualizacja: 23 maj 2014 08:02)

Jaki czynnik decyduje o tym, czy dany mebel do siedzenia jest jeszcze krzesłem, czy już fotelem? Rozmiar? Stopień miękkości? A może obecność lub brak podłokietników? Oto modele, które choć podłokietniki mają, na pierwszu rzut oka nazwalibyśmy krzesłami...

Stołek, taboret, krzesło, fotel - meble do siedzenia, w zależności od budowy i kształtu noszą różne nazwy. Jednakże niekiedy nazwanie poszczególnych, konkretnych modeli nie jest proste. Dlaczego? Otóż bywa i tak, że jeden mebel "załapuje" się do dwóch kategorii.

Jeśli bowiem, zgodnie z obiegową definicją przyznamy, że obecność podłokietników odróżnia krzesło od fotela, tak jak obecność oparcia odróżnia stołek od krzesła, to każdy model wyposażony w podparcie należałoby uznać za fotel. Proste? Nie do końca i nie zawsze.

A to dlatego, że na rynku jest naprawdę wiele modeli, które powszechnie uznawane są za krzesła (tak też zresztą są nazywane przez samych producentów) mimo, że oferują możliwość podparcia rąk. Ich filigranowość i skromna forma nijak się bowiem mają do powszechnego wyobrażenia fotela jako mebla bardzo komfortowego i oferującego wygodny odpoczynek.

A jak Państwo nazwalibyście modele, które znalazły się w naszej galerii? Zapraszamy do oglądania...

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA