Meble.com.pl - komfort na miarę

Różnorodność krzeseł na rynku, umożliwia wybór spośród formy, koloru oraz materiału Fot. Piotr Sawczuk

Krzesło krzesłu nierówne – wygodne i oryginalne siedziska

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 24 lut 2014 07:00

Krzesło jakie jest – każdy widział. Nie każdy jednak widzi, jakie krzesła projektują znani i lubiani obecnie projektanci mebli. Styl przeplata się z nowoczesnością – czasami dosłownie. Kolory i charakter nowych siedzisk – wyróżniają je z tłumu pospolitych, standardowych krzeseł.

W nowym sezonie, zdaniem Jerzego Osiki z Promedia, modne będą meble, (w tym krzesła, przyp. red.) nawiązujące swoją fakturą i wyglądem do tematyki Danse Macabre – ciemnej, mrocznej stylistyki, ale również do wątków cyrkowych – kolorowych, wesołych, ciepłych i przyjaznych, lecz również tajemniczych.

Krzesło nie musi być wyłącznie ozdobą jadalni. Swoim wyglądem może wpasować się w salony, pokoje dziecięce. Przy dzisiejszych trendach, które pociągają za sobą tworzenie nowych wzorów, niestandardowych projektów, oraz prześcigających się designerów – nietrudno o krzesło, które będzie jednym z najważniejszych i najciekawszych punktów w naszym domu.

  • O modnych krzesłach w sezonie 2014/15

    Fot. Archiwum

    Nadia Bońkowska, właściciel Another Design

    W obrębie surowca nadal pozostaje w modzie naturalne drewno. Projektanci i producenci bardzo chętnie pracują w jesionie oraz dębie. Do mody wraca również nieco droższy od wcześniej wymienionych, orzech amerykański, który jest charakterystyczny dla wnętrz modernistycznych. W najbliższym sezonie królowały będą kształty proste, geometryczne ale także opływowe. Do łask powracają krzesła gięte wykonane ze sklejki. Krzesła wykonane właśnie z tego surowca charakteryzują się dużą wygodą i ergonomią. Jeśli chodzi o krzesła tapicerowane, trend wyraźnie obiera kierunek epoki modernizmu. Przede wszystkim wracają naturalne tkaniny, w tym wełna. Kolorystyka przeobraża się z modnych w poprzednich sezonach szarości, na rzecz pasteli w różnych odcieniach głównie mięty, błękitu, eterycznych fioletów i przede wszystkim pudrowego różu. Takie trendy lansują Skandynawowie. Najbliższe targi w Mediolanie pokażą czy włoscy designerzy są tego samego zdania. Po tych targach możemy się spodziewać trochę więcej szaleństwa w obrębie energetycznych, nasyconych kolorów. Z cała pewnością Włosi pokażą też więcej krzeseł wykonanych z tworzyw sztucznych takich jak poliwęglan czy polipropylen. Bo różnice w temperamencie tych narodów zazwyczaj miewają tez odzwierciedlenie w lansowanych trendach.

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA