Meble.com.pl - komfort na miarę

Krzesło Diamond Arm Chair wykonane jest z transparentnego poliwęglanu, podstawa siedziska jest ze stali chromowanej. Lekki design krzeseł marki Kubikoff stwarza możliwość aranżacji zarówno w tradycyjnych wnętrzach jak i w nowoczesnych. Fot. Archiwum

Krzesło w salonie. Sprawdz ciekawe pomysły

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 paź 2014 13:47 (aktualizacja: 30 paź 2014 08:03)

Z plastiku, poliwęglanu, drewniane lub z drutu - do produkcji krzeseł wykorzystywane są różne materiały. Nie brakuje też modeli wzorowanych na kultowych projektach. Z myślą o miłośnikach pięknych wnętrz prezentujemy najciekawsze modele krzeseł.

Krzesła to nieodłączny element wystroju mieszkania. Są jednym z ważniejszych mebli w naszej kuchni czy jadalni. Doskonale czują się też w salonie, w sypialni, a nawet w przedpokoju. Krzesło od wieków pełniło funkcję reprezentacyjną, często świadczy też o statusie siedzącej na nim osoby. 

Jeszcze kilka lat temu przy stole w jadalni można było zobaczyć wyłącznie klasyczne, drewniane modele z tapicerowanym siedziskiem. Nowoczesne i surowe w wyglądzie krzesła pełniły rolę zazwyczaj tzw. mocnego akcentu we wnętrzu. Dziś coraz częściej zwracamy uwagę na bardziej nietypowe wzornictwo krzeseł. Chłodny plastik czy metal nie odstrasza od kupna, wręcz przeciwnie - chętnie jest komponowany na zasadzie kontrastu z meblami o ciepłych barwach i przytulnym designie.

Co więcej, krzesła coraz częściej są tak projektowane, aby łatwo je wkomponować w niemal każde wnętrze. Jednocześnie zachwycają niebanalną formą. Przezroczyste, połyskujące, na cienkich i tłoczonych nóżkach, z metalu, plastiku, naturalnych bądź sztucznych plecionek, a także z ażurowym siedziskiem. Obija się je prawdziwą lub ekologiczną skórą oraz różnobarwnymi tkaninami. Wybór jest ogromny.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA