Meble.com.pl - komfort na miarę

Klatka schodowa w jednorodzinnym domu do doskonałe miejsce na półki, jeśli jest ona oczywiście odpowiednio szeroka. Dzięki temu można świetnie zaranżować przestrzeń, która jest trudna do zagospodarowania. Fot. Marchetti

Książki w domu. Ciekawe pomysły na biblioteczkę

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 lis 2014 08:32 (aktualizacja: 21 lis 2014 08:16)

Jak mawiał Charles Louis de Montesquieu, "książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera". Dla nich jednak, warto dobrać odpowiednią oprawę, a są nimi półki, regały i szafki.

Bycie molem książkowym to przyjemność, ale nieraz także problem. Dużą ilość woluminów należy odpowiednio przechowywać, a nie zawsze w domu możemy pozwolić sobie na wielką bibliotekę lub duże, masywne meble, jakie stały kiedyś w domach naszych dziadków. W takich meblach, książki wyglądają oczywiście najbardziej stylowo, jednak nowoczesne regały także świetnie sobie radzą i potrafią pięknie wyeksponować nawet największą ilość tytułów. 

Nowoczesne regały na książki to przede wszystkim zabawa geometrią. Dziś nie układa się książek jak pod linijkę, prosto i poprawnie. Dzisiaj układa się książki na zmianę - część w pionie, a część w poziomie - układa się je na półce po kilka sztuk wraz z domowymi bibelotami, wspiera podpórkami o zabawnych kształtach, jak również segreguje według kolorów grzbietów. Książki zyskały bowiem nową misję. Nie tylko uczą i zapewniają intelektualną rozrywkę, ale także zdobią nasze domy, będąc wyszukaną dekoracją.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA