Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. IKEA

Kto na dole, a kto na górze - czyli łóżka piętrowe

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 lut 2014 15:00

Do pokoju rodzeństwa lub dla jednego dziecka. Dla nastolatków i dla maluchów. Łóżko piętrowe to praktyczny mebel, który rodziców ujmuje funkcjonalnością, a dzieciom spełnia marzenia.

Któż z nas w dzieciństwie nie marzył o piętrowym łóżku? A jeśli już takowe łóżko w domu było, to o co toczyła się odwieczna walka? Oczywiście o to, kto śpi na górze. Łóżko piętrowe to mebel doskonały – do zabawy i do wypoczynku.

Należy jednak mieć na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych. Niedopuszczalne jest spanie na wyższym poziomie łóżka bez zamontowanej barierki, która chroni przed upadkiem. Współczesne modele oprócz bezpieczeństwa dbają także o wygodę dzieci, dlatego posiadają przydatne funkcjonalności, jak pojemniki na pościel, drabinki z kątem nachylenia, półki w schodkach lub możliwość montażu zadaszenia/baldachimu na górnej części.

Dla jedynaka

Doskonałym rozwiązaniem dla jednego dziecka, które pragnie spać wyżej niż na tradycyjnym łóżku, okaże się model, który ma otwartą przestrzeń pod stelażem. Takie meble dostępne są w ofercie firm: BRW i IKEA. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla dzieci w wieku szkolnym. Pod spód stelaża można wstawić biurko, co pozwoli na oszczędność miejsca w dziecinnym pokoju.

Na rynku dostępne są także meble z już zamontowanym biurkiem bądź półkami, które wypełniają tą pustą przestrzeń. Drewniane łóżko piętrowe z oferty firmy Pinio jest niewysokie, dzięki czemu będzie bezpieczne nawet dla przedszkolaka. Dodatkowo ma zamontowany blat, który może posłużyć jako miejsce do nauki lub po prostu do rysowania. Pod stelażem znalazło się także miejsce na niewielką, zamykaną szafkę oraz otwarte półki.

Dla rodzeństwa

W zależności od potrzeb, łóżko piętrowe może być wysokie bądź niskie. Jego wielkość ma szczególne znaczenie dla wieku dziecka. Starsze może spokojnie spać na łóżku, które ma powyżej 1,5m wysokości. Mniejsze dzieci, którym zdarza się budzić w nocy i wędrować po domu, nie powinny spać zbyt wysoko. Łóżka o bezpiecznej wysokości oraz mocnych i wysokich barierkach oferuje firma BSM Group.

Z kolei marka Parisot, której dystrybutorem jest firma Pumo oferuje niewysokie modele, które dodatkowo wyposażone są w system półek, a zamiast tradycyjnej barierki na górne spanie prowadzą wygodne schodki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA