Meble.com.pl - komfort na miarę

Wysoka zabudowa z szufladami to świetne miejsce na przechowywanie całej suchej żywności w jednym miejscu. Fot. Blum

Kuchenna garderoba. Nowoczesne metody przechowywania

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 sie 2015 11:16 (aktualizacja: 19 sie 2015 08:01)

Spiżarnia z prawdziwego zdarzenia to marzenie niejednej pani domu. Teraz możesz ją mieć we własnej kuchni. Zobacz nowoczesne metody przechowywania.

Spiżarnia tuż obok kuchni to niezwykle praktyczne miejsce. Jednak mieszkając w bloku można o niej tylko pomarzyć. Większość gotowych projektów domów również jej nie uwzględnia. Jak więc stworzyć funkcjonalne miejsce do przechowywania żywności i przyborów kuchennych? Wystarczy zbudować w kuchni...szafę. 

Może się wydawać, że szafa jest meblem dedykowanym wyłącznie sypialniom, ale to nieprawda. W kuchni sprawdzi się równie dobrze, jak w każdym innym pomieszczeniu w domu. Można ją zaaranżować na dwa sposoby. Pierwszą i najbardziej popularną metodą jest wykonanie zabudowy kuchennej z uwzględnieniem wysokiej części szafek. W szafki te wmontowuje się wówczas specjalne okucia, które zastępują tradycyjne szuflady. Dzięki nowoczesnym systemom można stworzyć wysoką szafkę, której drzwiczki otwierają się jak lodówka i przy otwarciu, półki wyjeżdżają do przodu. Daje to nieskrępowany dostęp do całej zawartości szafki. Nawet do tych przedmiotów, które ustawione są na samym końcu. Dzięki systemom cargo możemy również stworzyć wysoką i wąską zabudowę, która wypełni niewygodne wnęki w ścianach. 

Drugą metodą jest klasyczna szafa z drzwiami przesuwnymi. Podobna do tej, którą ustawia się w sypialni, jednak z innym zastosowaniem. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż poziomych półek oraz klasycznych szuflad wewnątrz szafy. Dzięki temu będziemy mieli pokaźną ilość miejsca do ustawiania produktów. Ciekawym rozwiązaniem jest pozostawienie części szafy otwartej. To doskonałe miejsce na wyeksponowanie książek kucharskich czy przechowywanie często używanych sprzętów, np. ekspresu do kawy czy wyciskarki do soków. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA