Z myślą o tym, aby kuchenna aranżacja przetrwała długie lata, projektanci firmy Rehau stworzyli innowacyjne fronty kuchenne Rauvisio crystal, które do złudzenia przypominają szklane powierzchnie. Fot. Rehau

Z myślą o tym, aby kuchenna aranżacja przetrwała długie lata, projektanci firmy Rehau stworzyli innowacyjne fronty kuchenne Rauvisio crystal, które do złudzenia przypominają szklane powierzchnie. Fot. Rehau

  • Autor: Artykuł sponsorowany
  • 11 maj 2018 08:58 (aktualizacja: 11 maj 2018 11:49)

Kuchenne meble – jak połączyć estetykę z wytrzymałością?

Dzięki frontom Rauvisio crystal można stworzyć solidne, funkcjonalne i bardzo oryginalne zabudowy kuchenne.

Życie kuchennych mebli nie jest łatwe! Kulinarne królestwo to przecież miejsce, gdzie spotykają się woda, para i wysokie temperatury. Oprócz tego, fronty meblowe są stale narażone na plamy, rysy i uszkodzenia mechaniczne - czy to podczas gotowania, czy czyszczenia zabrudzeń. Z myślą o tym, aby kuchenna aranżacja przetrwała długie lata, projektanci firmy Rehau stworzyli innowacyjne fronty kuchenne RAUVISIO crystal, które do złudzenia przypominają szklane powierzchnie. Taki produkt to jednak nic innego jak laminat szklany, który doskonale nadaje się do zastosowania w każdej kuchni. Jak dowodzą badania, fronty RAUVISIO są dziesięć razy bardziej odporne na pęknięcia niż prawdziwe szkło, niepodatne na zarysowania i niezwykle łatwe w czyszczeniu. Ich ogromną zaletą jest również fakt, że można obrabiać je przy pomocy standardowych narzędzi do obróbki drewna - tak jak klasyczne drewniane fronty. Gdyby jednak tego było mało, projektanci pokusili się o jeszcze jedną intrygującą innowację - po polimerowym szkle można bowiem swobodnie pisać markerem - bez obaw, że się zniszczą. Śmiało – pisaki w dłoń!

Polimerowe szkło - moda na naturalną estetykę

Po erze aranżacji rodem z filmów science fiction projektanci coraz chętniej tworzą wnętrza inspirowane światem przyrody. Do łask powrócił zatem sielski styl rustykalny, pełen drewna i naturalnych materiałów, egzotyczne, minimalistyczne trendy nawiązujące do filozofii Wschodu oraz konwencja eko, której przyświeca troska o środowisko. W tego rodzaju stylistyce idealnie odnajdą się barwy polimerowego szkła. Pomimo, że to produkt absolutnie nowatorski, jego wygląd wspaniale komponuje się ze stonowanym, pełnym naturalnych inspiracji anturażem. Śmiało można zatem zestawiać je z naturalnym drewnem czy kamieniem. Co ciekawe, produkty z kolekcji RAUVISIO crystal mogą tworzyć zarówno fronty meblowe, jak i eleganckie panele ścienne.

Idealne wykończenie kuchni - RAUVISIO crystal slim

Z myślą o wszystkich, którzy chcieliby wykorzystać RAUVISIO crystal do wykończenia wnęk, pokrycia ścianek działowych czy wypełnienia frontów meblowych, specjaliści z firmy Rehau postanowili stworzyć ultracienką linię RAUVISIO crystal slim. Podobnie jak inne produkty, kolekcja łączy w sobie wygląd prawdziwego szkła z wyjątkowymi własnościami polimerów, przez co pozostaje odporna na zadrapania, odkształcenia i promieniowanie UV. Zaskakująco cienka budowa RAUVISIO crystal slim sprawia, że panel gwarantuje niezwykle łatwy montaż, przy czym potrafi wpasować się w najbardziej niedostępne miejsca i jest o 50% lżejszy niż szkło. Linia może pochwalić się nie tylko zróżnicowanym wykończeniem (połysk lub mat), ale i bogatą kolorystyką - poczynając od klasycznych kolorów, takich jak biel, czerń czy szarość, idąc poprzez paletę beżu, na zieleni i błękicie kończąc. Taka tonacja doskonale wpisuje się zatem w naturalny trend panujący w kuchennych aranżacjach.

Pamiętaj, urządzając kuchnię, nie ma miejsca na półśrodki, a estetyka zawsze idzie w parze z ergonomią wnętrza oraz komfortem domowników.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce