Meble.com.pl - komfort na miarę

Szuflada narożna firmy BLUM, z podziałką na produkty Fot. Blum

Kuchenne narożniki - zagospodarowane

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 02 lut 2014 17:11 (aktualizacja: 30 gru 2013 09:55)

Kuchnia jest miejscem, w którym szuflad i szafek nigdy za wiele. Częstym problemem jest zagospodarowanie i wykorzystanie wszystkich kątów i zakamarków.

Niejednokrotnie kąt prosty między ścianami kuchni, zostaje zabudowany zwyczajną szafką, która ze względu na swoje rozmiary i głębokość jest bardzo niewygodna w użytkowaniu. Nigdy nie wykorzystuje się w 100% przestrzeni we wnętrzu takiej szafki. Jak to zmienić ? Na rynku jest wiele rozwiązań tego problemu.

Darex – producent mebli kuchennych jako rozwiązanie zabudów narożnych proponuje systemy Magic Corner, Le Mans i półki obrotowe "karuzela". Półki te pozwalają na wykorzystanie większej powierzchni, mają cichy system zamykania.

Funkcjonalność systemów Magic Corner i Le Mans jest podobna. Le Mans kosztuje jednak tyle ile najlepszy model Magic Corner. Klienci wybierają jednak zazwyczaj jego jego tańsze wersje. Popularność "karuzeli" wynika z jej bardzo niskiej ceny. Co ciekawe, jeśli klient posiada w swojej kuchni 2 narożniki do zagospodarowania - niemal zawsze wybiera do jednego narożnika Le Mans, a do drugiego Magic Corner. Natomiast już od wielu lat nie spotkaliśmy się z sytuacją aby klient zażyczył sobie w narożniku zwykłe, standardowe półki. - mówi Daniel Nowak, z działu marketingu firmy Darex.

W 2013 roku największym zainteresowaniem wśród klientów cieszył się system Magic Corner (46%). Ze względu na cenę – część konsumentów wybiera zwykłe i najtańsze półki obrotowe (27%). Najmniejszą popularnością, według firmy Darex, cieszą się systemy Le Mans (26%).

Rynek wymaga coraz to nowszych rozwiązań. Potrzeba – efektem rezultatu. Otóż "miłośnicy i zwolennicy trójkątów", pozostając oczywiście w tematyce branży meblarskiej, wpadli na pomysł zastosowania w kuchni szuflad narożnikowych. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu. W sposób praktyczny spełniają swoje funkcje, a także wyglądają bardzo atrakcyjnie. Firma Blum proponuje nam szuflady narożnikowe Space Corner, o delikatnym i praktycznym kształcie. Szuflada, po obu stronach frontu, wyposażona jest w reling, tak aby przegródki wyglądały na autentycznie oddzielone od siebie. Po wyciągnięciu szuflady ukazuje nam się duża i wygodna przestrzeń użytkowa. Firma Blum proponuje także zastosowanie podziału szuflad systemem ORGA – LINE, porządkujące przejrzyście całą zawartość szuflady, nawet w najdalszym zakątku.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA