Kuchnia z małą wyspą, która ulokowano na środku pomieszczenia. Wyspa jest funkcjonalna, estetyczna, jak i wizualnie komponuje się z pozostałą częścią pomieszczenia. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 cze 2016 08:47 (aktualizacja: 27 cze 2016 09:04)

Kuchnia na wymiar. 15 nowoczesnych propozycji

Meble na wymiar okazują się nie mieć konkurencji w kuchni. Wykonanie ich z myślą o tej przestrzeni zlecamy najczęściej stolarzowi. Co sprawia, że kuchnie pod zabudowę zyskują popularność?


Najważniejszym argumentem wydaje się przede wszystkim wysoka jakość mebli na wymiar. Od momentu zlecenia mamy wpływ na to, jakie materiały zostaną wykorzystane w produkcji. Sami decydujemy jaki chcemy m.in. gatunek drewna, kolorystykę, a przy tym możemy liczyć na fachową konsultację. Na przykład w kwestii doboru elementów takich jak prowadnice, zawiasy czy materiały wykończeniowe. 

Wybór mebli na wymiar oznacza, że możemy cieszyć się swego rodzaju prywatnym projektem – to do nas należy wytypowanie rozwiązań, które najlepiej będą odpowiadały jego indywidualnym oczekiwaniom. A tych nie brakuje, o czym można przekonać się rozmawiając z fachowcami. To rozwiązania takie jak choćby zwiększające dostępną przestrzeń blaty wysuwne, zapewniające ciche domykanie szuflad hamulce siły zamykania czy podnośniki ułatwiające podnoszenie i opuszczanie ciężkich frontów górnych szafek. 

Co ważne, meble na wymiar wcale nie muszą być droższe, niż te gotowe, kupione w sklepie. Należy pamiętać, że stolarz sam nie podejmie decyzji, co do wyboru materiałów – może jedynie zasugerować odpowiednie rozwiązania. Jeśli dobrze zapoznamy się z dokładną ceną surowców i dodatków – nie narazimy się na ukryte koszty. A trzeba pamiętać, że w przypadku gotowych mebli płacimy nie tylko za ich realizację, ale też transport, działania marketingowe czy koszt utrzymania sklepu. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce