Meble.com.pl - komfort na miarę

Jasna kuchnia otwarta na jadalnię. Meble wykończone drewnem pięknie ocieplają aranżację. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia otwarta na salon. Nowoczesne aranżacje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 09 sie 2016 10:29 (aktualizacja: 10 sie 2016 10:48)

Od pewnego czasu niezwykle popularnym trendem wnętrzarskim jest połączenie kuchni z salonem lub pokojem dziennym. Jest bardzo funkcjonalne i sprawdza się w wielu polskich domach.

Otwarta kuchnia to fantastyczne rozwiązanie, zarówno w dużych jak i małych mieszkaniach. Otwierając kuchnię automatycznie powiększamy przestrzeń – wydaje się większa i bardziej przestronna. Jeżeli decydujemy się na połączenie kuchni z salonem, mamy dwie możliwości. Możemy oba pomieszczenia urządzić w dwóch różnych stylach, konkretnie zaznaczając granicę między nimi lub zastosować podobną kolorystykę i styl.

Oprócz dodatkowej przestrzeni, otwarta kuchnia umożliwia nam nieustanny kontakt z domownikami i gośćmi. Nie spędzamy samotnych godzin w kuchni, podczas gdy reszta towarzystwa dobrze się bawi – cały czas, podczas przygotowywania posiłków i przekąsek mamy kontakt z bliskimi. Otwarta kuchnia daje możliwość oglądania telewizji podczas gotowania. W ten sposób możemy łączyć przyjemne z pożytecznym i maksymalnie wykorzystujemy czas. Jeżeli nie mamy okna w kuchni, połączenie jej z salonem dodatkowo ją rozświetli. Kuchnia połączona z salonem to również łatwy dostęp do jadalni. Nie musimy pokonywać dużych odległości, chodzić po schodach i tracić dużo czasu na przygotowywanie i sprzątanie stołu. Otwarta kuchnia to również okazja do wspólnego gotowania – co korzystnie wpływa na więzi między ludzkie.

Warto pamiętać jednak, że otworzenie kuchni na salon, ma również swoje słabe strony. Chodzi przede wszystkim o widoczny bałagan. Decydując się na kuchnię z salonem musimy być świadomi tego, że kuchnia jest otwarta i dostępna dla wszystkich. Nie trzeba się szczególnie wysilać, wszystko widać jak na dłoni – dlatego systematycznie trzeba dbać o porządek w kuchni. Drugą, równie uciążliwą cechą kuchni otwartych jest hałas. Przygotowując posiłki niejednokrotnie używamy sprzętów, które są dość głośne – nie mamy ściany i drzwi, która wszystkie dźwięki mogłaby zagłuszyć. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA