Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia jest pomieszczeniem równie reprezentatywnym co salon. Brak granicy między pomieszczeniami udało się uzyskać dzięki tej samej kolorystyce ścian oraz jednolitej podłodze. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia otwarta na salon. Tylko najpiękniejsze realizacje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 06 lut 2017 10:08 (aktualizacja: 06 lut 2017 10:46)

Kuchnia otwarta to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w mieszkaniu w bloku. Ale nie tylko - zyskała zwolenników także wśród posiadaczy większego metrażu. Przedstawiamy kuchnie otwarte na strefę dzienną.

Otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie, gdy nasze mieszkanie jest małe. Połączenie strefy dziennej i kuchennej sprawa, że oba pomieszczenia zyskują wizualną przestrzeń. Taka kuchnia coraz częściej przestaje przypominać tradycyjne pomieszczenie służące jedynie do przygotowywania posiłków. Kuchnia z salonem tworzy całość reprezentacyjną i elegancką i umożliwia bezpośredni kontakt między domownikami.

Kuchnia może być całkowicie otwarta, bądź częściowo odgrodzona. Można ją też odseparować drzwiami przesuwnymi, które  są zamykane jedynie okazjonalnie. Dobrym rozwiązaniem jest też symboliczne odgrodzenie kuchni  i strefy dziennej półką, wyspą lub barem. Inną wygodną opcją jest również odseparowanie kuchni od salonu ścianką. Takie rozwiązanie nie tylko ładnie wygląda - oferuje także dodatkowe miejsce na kuchenne szafki czy też ustawienie sprzętu kuchennego. 

Otwarta kuchnia może być uciążliwa, szczególnie dla osób, którzy wolą sprzątanie po przygotowaniu posiłku zostawić na później. Widok typowego kuchennego bałaganu może denerwuje domowników i przypomina o przykrym obowiązku sprzątania. Dla tych osób wskazane jest więc jej częściowe odseparowanie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA