Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Milieu Rund firmy Nolte prezentuje się lekko i nowocześnie. Na górze zamontowano panel, który daje wrażenie, że wiszą w tym miejscu szafki. W rzeczywistości nie ma ich aż tyle. Żółty kolor dolnych frontów dodaje wnętrzu wesołego klimatu. Fot. Nolte

Kuchnia pełna kontrastów. 15 modnych aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 22 wrz 2014 10:30 (aktualizacja: 24 wrz 2014 08:39)

Wnętrze kuchenne lubi kontrasty - przekonują zarówno producenci mebli, jak i architekci wnętrz. Specjalnie dla was zebraliśmy najciekawsze w tym sezonie pomysły na modną, kontrastową aranżację kuchni.

Kontrastowe fronty to ciekawy zabieg estetyczny, zwłaszcza w meblach kuchennych. Biały zestawiony z kolorem czarnym, niebieskim czy czerwonym. MDF z drewnem. Stal ze szkłem. Takie połączenia nadadzą meblom kuchennym malowniczości i lekkości.

We wnętrzach kuchennych kontrasty mogą być dyskretne, z dominacją bieli lub mocne - z przewagą koloru. Atrakcyjne i pełne wyrazu zawsze będą wnętrza czarno-białe czy też biało-czerwone. Dzieje się tak dzięki sile przyciągania przeciwieństw. Jednak producenci równie chętnie stawiają na inny dobór barw, np. bardziej bezpieczne duety bieli z brązem czy też wszelkim odcieniami szarości.

Niezwykle ciekawie prezentuje się łączenie frontów lakierowanych z fornirowanymi. W tym przypadku także możemy sięgnąć po ponadczasowe zestawienie jasnej kolorystyki (biel, beż czy brąz) z frontami z rysunkiem drewna (dąb czy jesion). Inne ciekawe wizualnie rozwiązanie to czarne lub czekoladowe fronty w połysku, skomponowane np. z orzechem.

Kuchenną zabudowę możemy również urozmaicić frontami z tłoczonymi lub frezowanymi wzorami. Bardziej odważni i lubiący „surowe”, loftowe klimaty mogą sięgnąć po stal, np. w połączeniu z wysokim połyskiem lub z drewnem.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA