Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolory w kuchni będą ciekawie wyglądały jeśli ułożymy je w fantazyjny sposób, np. w formie poprzecznych pasów. Meble Tetrix marki Scavolini. Fot. Scavolini

Kuchnia w kolorze. Najlepsze pomysły na modne wnętrze

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 gru 2014 09:23 (aktualizacja: 09 gru 2014 07:53)

Kolor zawsze wprowadza do wnętrza element radości, a także odzwierciedla osobowość czy temperament osoby, która w nim mieszka. Warto więc je wykorzystywać. Szczególnie ciekawie kolory prezentują się w kuchni.

Kolorowa kuchnia to nowoczesny i modny trend. Jednak nie oznacza to wyłącznie różnobarwnych frontów. Choć to najprostszy sposób na wprowadzenie kolorów do kuchni, to pomysłów jest znacznie więcej.

Kolor na front

Najmodniejsze obecnie zestawienia to jasna góra i ciemny dół frontów, lub odwrotnie. Jeśli myślimy o stonowanej aranżacji kuchni, świetnie wyglądać będą dolne szafki w jasnym, beżowym kolorze - jak kawa z mlekiem, a góra w bieli. Bardziej żywą aranżację stworzymy zaś stosując fronty w mocnych, nawet neonowych kolorach. Nie warto jednak z nimi przesadzać, ponieważ za duża ilość pstrokatych tonacji może sprawić, że cała aranżacja będzie drażniąca dla oka.

Cytrusy na ścianie

Równie ważna, jak same szafki, jest przestrzeń pomiędzy nimi. Tradycyjnie na ścianie pomiędzy szafkami układa się płytki, jednak nie zawsze musi tak być. Może to być także szkło, w które zatopione zostaną elementy tj. plecionki lub z nadrukowanym rysunkiem. W kuchni świetnie sprawdzą się motywy owoców i warzyw, jak również ziarna kawy. Jeśli jednak zdecydujemy się na układanie płytek, to ciekawym rozwiązaniem może okazać się kolorowa mozaika. Nowoczesne mozaiki to wręcz obrazy stworzone z mnóstwa maleńkich płyteczek - kwiaty lub twarze, rodem z renesansowych obrazów. 

Gra detali

Kolor do kuchni można wprowadzić także za pomocą detali. Nowoczesnym rozwiązaniem są otwarte kubiki wplecione pomiędzy górne i dolne szafki. Jeśli będą kolorowe - nawet w różnych barwach - sprawią, że stonowana, prosta aranżacja kuchni nabierze wyjątkowego wyrazu. Jeśli jednak nie chcemy kolorem ingerować w meble, można po prostu postawić na kolorowe dodatki - pojemniki na żywność, deski do krojenia, a nawet na kolorową baterię czy sprzęt ADG.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA