Meble niemieckiej marki Ballerina od niedawna są dostępne na polskim rynku. Fot. Ballerina

Meble niemieckiej marki Ballerina od niedawna są dostępne na polskim rynku. Fot. Ballerina

  • Autor: bm
  • 24 lip 2017 09:14 (aktualizacja: 25 lip 2017 08:31)

Kuchnia z klimatem – postaw na ciemne meble!

Antracyt, czerń, głębokie odcienie ciemnego dębu lub orzecha, powracające do łask wenge... Ciemne meble kuchenne zawsze miały i będą mieć swoich zwolenników, którzy doceniają ich elegancję i klimat, jaki potrafią stworzyć we wnętrzu.

Meble kuchenne w ciemnych kolorach pasują zarówno do wnętrza urządzonego w stylu klasycznym, jak i do supernowoczesnej kuchni w klimacie „laboratorium”. W pierwszym przypadku zazwyczaj wybieramy odcienie naturalnego drewna, w drugim – czerń, szarości i niezwykle modny ostatnio antracyt, przypominający do złudzenia chłodną, elegancką stal.

Do klasycznych, ciemnych kuchni doskonale pasują mosiężne, bogato zdobione uchwyty, stylizowany sprzęt AGD i tradycyjne oprawy oświetleniowe. Ze stylem nowoczesnym z kolei dobrze komponują się elementy wykończone w wysokim połysku, systemy bezuchwytowe, blaty o wzorze marmuru lub surowego betonu, dodatki ze stali, szkła lub nowoczesnych kompozytów. Oczywiście mile widziany jest tu minimalizm form i oszczędność w stosowaniu dodatków, w przeciwieństwie do klasycznej, ciemnej kuchni.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce