Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Ambra Popiel w kształcie litery L. Wysoka zabudowa zapewnia dużo miejsca do przechowywania. Fot. WFM Kuchnie

Kuchnia z matowymi frontami. Gotowe propozycje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 15 maj 2017 09:47 (aktualizacja: 15 maj 2017 10:17)

Fronty w połysku czy w macie? Oba rozwiązania mogą być ciekawe. Jeżeli zależy nam jednak na ciepłym, naturalnym efekcie, możemy postawić na matową powierzchnię kuchennych frontów.

W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać we wnętrzu, możemy wybierać spośród frontów gładkich, lakierowanych na połysk, mat i pół mat. Wszystkie rozwiązania są ciekawe. Wybór odpowiedniego wykończenia powinniśmy warunkować od wielkości wnętrza oraz od jego ogólnej stylistyki. 

Matowe wykończenie możemy wybrać w zasadzie przy każdym rodzaju materiału, z którego wykonano fronty kuchenne. Przy frontach z drewna najładniej prezentuje się opcja matowa. Stosowne wykończenie pozwala na zachowanie naturalnej struktury drewna, która prezentuje się ciepło i naturalnie.

Jeżeli zaś chodzi o stylistykę, to nie jesteśmy skazani wyłącznie na drewno. Kompozycje przepełnione kolorami, gładkie czy wzorzyste są na wyciągnięcie ręki, panuje tu ogromna dowolność. Matowe wykończenie najładniej prezentuje się na meblach z frontami w kolorze uni. Najchętniej stosowane jest w przypadku barwy białej lub szarej. Brak połysku na jasnej, jednolitej płycie to rozwiązanie, które wydaje się bardziej neutralne i naturalne. Matowa zabudowa w ciemnych, stonowanych barwach może sprawiać wrażenie pochłaniającej światło. Aranżując wnętrze kuchni, należy wtedy pomyśleć o dodatkowych sposobach na rozświetlenie wnętrza.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA