Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Sonomai. Fot. Meble Vigo

Kuchnia z półwyspem. Modne propozycje producentów

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 04 gru 2015 12:27 (aktualizacja: 08 gru 2015 08:31)

Półwysep w kuchni to bardzo popularne rozwiązanie. Zajmuje mniej miejsca niż wyspa, a jest równie funkcjonalny.

Półwysep to doskonały akcent w nowoczesnym wnętrzu kuchennym. Posiada wiele zalet. Umożliwia wspólne, rodzinne gotowanie, a także stanowi dodatkowe miejsce do przechowywania kuchennych akcesoriów. Zwłaszcza ta ostatnia cecha jest bardzo przydatna, każda dodatkowa szafka czy półka jest bowiem w kuchni na wagę złota.  

Półwysep najlepiej sprawdza się w kuchni otwartej na salon. Stanowi wtedy umowną granicę między pomieszczeniami oraz subtelnie zaznacza ich odrębność. Przy półwyspie, od strony salonu możemy ustawić wysokie krzesła lub stołki. Dzięki temu nasi goście lub rodzina mogą towarzyszyć nam podczas pracy w kuchni.

Jeśli chodzi o układ półwyspu producenci proponują różne rozwiązania. Bardzo ciekawie i nowocześnie prezentuje się asymetryczna konstrukcja zabudowy, w której półwysep jest krótszy niż szafki kuchenne na przeciwległej ścianie. W zależności od ilości miejsca i indywidualnych potrzeb półwysep może pomieścić: zlew, płytę grzewczą czy pojemne szuflady i szafki lub też modne otwarte półki, w których przechowywać można np. książki.

Zobacz galerię ciekawych pomysłów na zabudowę kuchni z półwyspem.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA