Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia otwarta na jadalnię. Stół wykonany jest z materiału, który wzorem nawiązuje do dolnej zabudowy. Całość prezentuje się bardzo harmonijnie. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia z salonem. 20 ciekawych aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 marz 2016 14:04 (aktualizacja: 21 marz 2016 09:58)

Kuchnia otwarta na salon lub jadalnię to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Świetnie sprawdza się szczególnie w mieszkaniu w bloku, gdzie do dyspozycji mamy mniej miejsca.

Współczesne, modne aranżacje wnętrz stawiają na otwartą przestrzeń. W przypadku niewielkich mieszkań najprostszym sposobem na uzyskanie dodatkowych centymetrów jest usunięcie ścian działowych z salonu i połączenie go z innymi pomieszczeniami, np. kuchnią lub jadalnią. 

Kuchnia otwarta na salon posiada wiele zalet. Dzięki otwartej przestrzeni oba pomieszczenia wydają się wizualnie większe oraz nabierają przestrzeni. Ponadto, osoba, która jest zajęta pracą w kuchni nie musi czuć się odizolowanie. Otwarta przestrzeń umożliwia bowiem prowadzenie swobodnej rozmowy z domownikami czy gośćmi, którzy przebywają w salonie. 

Podstawą aranżacji kuchni jest dobór mebli, które będą tworzyły jedną i harmonijną całość z aranżacją salonu. W tym kontekście projektanci często stawiają na meble białe oraz szarości. Kolorystyka ta bowiem pozwala na swobodę aranżacyjną. W kuchni, która „wchodzi” na salon świetnie sprawdzą się także wszelkie kolory ziemi. Dzięki takim zestawieniom kolorystycznym wnętrze zyska klasę i elegancję przy jednoczesnym zachowaniu harmonijnej koncepcji wnętrza.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA