Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble w ścianie plus wyspa stworzą wygodną przestrzeń do przygotowania posiłków. Kuchnia Kruppe. Fot. Vigo/Sieć Max Kuchnie

Kuchnia z wyspą. 10 propozycji meblowych

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 marz 2017 09:54 (aktualizacja: 28 marz 2017 12:26)

Kuchnia z wyspą to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących gotować całą rodziną. Jakie meble wybrać, aby kuchnia była ładna i funkcjonalna? Podpowiadamy...

Wyspa kuchenna ma wiele zalet. Chociaż prezentuje się najlepiej w dużych, przestronnych kuchniach, to nie jest powiedziane, że nie znajdzie zastosowania również w niewielkim mieszkaniu. Mała wyspa może być ciekawym sposobem na przedzielenie kuchni i salonu. To doskonała alternatywa dla klasycznego minibaru.

Wyspę możemy urządzić na różne sposoby. Pierwszym z nich jest strefa gotowania. Na dużej wyspie z powodzeniem możemy umieścić płytę grzejną, zlewozmywak oraz zapewnić sobie dużo miejsca na blacie roboczym. Na małej najczęściej zmieści się jedynie płyta oraz trochę przestrzeni do przygotowywania posiłków. Gotowanie na wyspie ma swoje zalety, bowiem można przygotowując posiłek komunikować się swobodnie z gośćmi czekającymi w salonie, lub wygodnie gotować całą rodziną. Warto pamiętać jednak o dobrym okapie, który pochłonie wszystkie zapachy i sprawi, że nie będą one przenosiły się do reszty pomieszczeń w domu.

Wyspa może być również miejscem do spożywania posiłków. Jeśli pozostawimy na niej wyłącznie blat, będzie świetnym miejscem na szybką kawę przed pracą lub wygodną przestrzenią, przy której można przygotowywać posiłki. Kroić i mieszać będzie mogła cała rodzina, ponieważ blat będzie dostępny z czterech stron.

W galerii prezentujemy 10 pomysłów meblowych na kuchnię z wyspą. Zapraszamy...

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA