Meble.com.pl - komfort na miarę

Drewniana dolna zabudowa oraz wyspa zostały połączone z bielą górnych szafek. Kuchnia dzięki temu wygląda bardzo naturalnie i lekko. Fot. Alno

Kuchnia z wyspą. Gotowe pomysły na projekt

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 04 marz 2016 10:31 (aktualizacja: 09 marz 2016 08:27)

Wyspa kuchenna to nieograniczone pole możliwości. Można ją zaaranżować na wiele sposobów i optymalnie dopasować do każdego wnętrza.

Wyspa to coraz bardziej popularne rozwiązanie we wnętrzu kuchennym. Mebel ten jest nie tylko efektowny, ale też bardzo wygodny i funkcjonalny. Można go zagospodarować na wiele sposobów. Na wyspie możemy zaplanować strefę zmywania, gotowania czy dodatkowy blat roboczy, pod którym jest wystarczająco dużo miejsca na pojemne szuflady, piekarnik czy zmywarkę.

Wyspa pasuje także do kuchni urządzonej w każdym stylu. Najczęściej jest wykonywana na wymiar, więc idealnie dopasuje się do pomieszczenia, nie zaburzając komunikacji i zapewniając maksymalny komfort pracy. Już na etapie projektowania wnętrza możemy zaplanować, w jaki sposób będziemy użytkowali wyspę i zaplanować czy umieścimy na niej płytę grzejną, zlew czy może pozostawimy pusty blat, który będziemy służył nam głównie jako miejsce przygotowywania posiłków. Ustawiona w centralnym miejscu kuchni wyspa może być także alternatywą dla jadalni i pełnić rolę stołu, przy którym będą spożywane posiłki, a w kuchniach otwartych na salon może dodatkowo wyznaczać granice stref.

Kształt wyspy w dużym stopniu warunkuje jej przeznaczenie. To także prawdziwe pole do popisu dla wyobraźni projektanta. dzięki pomysłowym rozwiązaniom może stać się prawdziwą dekoracją wnętrza. Wyspa o prostej i minimalistycznej formie sprawi, że wnętrze otwarte na salon nabierze dodatkowej lekkości. Bryła ograniczona do prostych boków i cienkiego blatu nie przytłoczy wnętrza, ale na pewno skupi na sobie uwagę. Ciekawie prezentuje się także wyspa z otwartymi półkami, ulokowanymi od strony salonu. Takie rozwiązanie zapewni dodatkowe miejsce na książki czy ulubione dekoracje.

Więcej przykładów na modną kuchnię z wyspą prezentujemy w naszej galerii zdjęć. 

Źródło: Meble KAM

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA